Zwykle bagatelizujemy bóle w piętach, tłumacząc ten stan zwykłym zmęczeniem. Jeżeli każdy krok powoduje ból i nie ustaje on nawet w pozycji spoczynkowej, warto zasięgnąć wiedzy specjalisty. Objawy takie jak nieustający dyskomfort i bolesny ucisk często sygnalizują zwyrodnienie kości piętowej, zwane potocznie ostrogą. Odpowiednio dobrane wkładki na ostrogi piętowe mogą skutecznie złagodzić przykre dolegliwości.
Płaskostopie u dziecka to nie powód do paniki. Jednak warto jak najwcześniej skonsultować się w tej sprawie z ortopedą, ponieważ nieleczone płaskostopie może skutkować wieloma powikłaniami. W większości przypadków lekarze stosują nieinwazyjne metody leczenia. Najpowszechniejszym sposobem na zwalczanie tej dolegliwości jest gimnastyka korekcyjna i odpowiednio dobrane wkładki na płaskostopie dla dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tomasz Jurkiewicz, osteopatę.
Stres, zmęczenie, bóle nóg i kręgosłupa - to tylko kilka spośród wielu dolegliwości, z którymi doskonale radzi sobie akupresura i refleksologia, czyli leczenie wybranych obszarów stóp za pomocą masażu. Chcesz odkryć dobroczynne właściwości tej terapii? Przedstawiamy klapki fakirki - lecznicze obuwie do masażu stóp!
Haluksy (czyli tzw. paluch koślawy) to zwyrodnienie stóp, objawiające się wykrzywianiem palucha w kierunku reszty palców oraz pojawieniem się bolesnego guza na wewnętrznej krawędzi stopy, u nasady palucha. Można je skutecznie leczyć – głównie ortopedycznie, nosząc na przykład sandały na haluksy oraz za pomocą bardziej radykalnych metod, takich jak zabieg chirurgiczny.
Kłopoty z zębami Marii Ziółkowskiej zaczęły się, gdy była w pierwszej ciążej. Średnio co miesiąc z powodu stanów zapalnych puchły jej dziąsła. Dentystka ściągała jej ropę przez wywiercone w zębach dziury. Niestety po jakimś czasie plombowane zęby zaczęły się łamać. I tak kobieta dorobiła się protezy, która bardzo utrudniała jej życie. O pomoc zwróciła się do specjalistów z Malo Clinic. Jakie zabiegi wykonali Marii, aby przywrócić jej piękny uśmiech? Marię i Annę Grabowską, stomatolog z Malo Clinic Warsaw gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Co to jest atopia? Jak się objawia? Czy dziedziczy się ją po rodzicach? Jak leczy się atopię? Jaki czynnik powoduje, że atopia wraca u dorosłego? O tym dermatolog Lidia Ruszkowska i alergolog Piotr Dąbrowiecki.
Olejek lawendowy to olejek eteryczny. Wycisza, uspokaja, ułatwia zasypianie, ale też pielęgnuje i leczy. Sprawdź, jakie bogactwo w sobie skrywa i jakie ma właściwości
Z Anią Szubert spotkaliśmy się kilka miesięcy temu. Wtedy była pacjentką Centrum Onkologii w Warszawie, ponieważ chorowała na chłoniaka. Do swojej choroby podchodziła niestandardowo, a każdy dzień walki o zdrowie opisywała w mediach społecznościowych. Teraz pojawiła się w Dzień Dobry TVN, by przekazać nam kolejną wiadomość na temat swojego zdrowia. Zobaczcie, czy udało jej się wyjść z choroby.
Jack Andraka, 16-letni geniusz ze Stanów Zjednoczonych, opracował test dzięki, któremu rak trzustki może być łatwiej wykrywalny. Otrzymał za to prestiżową nagrodę i 75 tys. dolarów. Z nastoletnim geniuszem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Na czym polega jego metoda? Czy dzięki niej będzie można skuteczniej także diagnozować pozostałe nowotwory?
Trzustka pełni w organizmie bardzo ważną rolę - produkuje insulinę i enzymy trawienne. Można bez niej żyć? Co ją niszczy? Jakie są objawy chorej trzustki? Jakie badania warto zrobić, aby sprawdzić stan tego organu? O tym w Dzień Dobry TVN mówił gastroenterolog dr hab. n. med. Michał Lipiński.
W Polsce od czterech lat istnieje program powszechnych badań prenatalnych, tyle że odsetek przebadanych wciąż mamy najniższy w Europie. Dlaczego? Dziś w studiu "Dzień Dobry TVN" mogliście się dowiedzieć więcej o samych badaniach.
Przedawkować można te witaminy, które rozpuszczają się w tłuszczach, czyli witaminę: A, D, E, K oraz F i z grupy B - wyjaśnia doktor Piotr Gryglas. - Zbyt duża dawka witaminy C też ma swoje konsekwencje. Z kolei nie wiemy, jakie są skutki przedawkowania witaminy B5 - wyjaśnia gość Dzień Dobry TVN.
Kim Kardashian przyznała się do łuszczycy już kilka lat temu. Celebrytka twierdzi, że choroby nie widać na jej ciele ze względu na opaleniznę. Niestety w ostatnim czasie problem się pogłębił. Łuszczyca zaatakowała również twarz Kim Kardashian.
Bursztyn to nie tylko piękny kamień, który używany jest do tworzenia biżuterii, ma również wiele właściwości leczniczych. Jakie dokładnie? O tym w Dzień Dobry Wakacje mówiła propagatorka zdrowego stylu życia Agnieszka Cegielska.
Na początku wiosny odczuwamy znaczny spadek energii. W jaki sposób ją podnieść w naturalny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN mówili propagatorzy zdrowego stylu życia Karolina i Maciej Szaciłło.
Szesnastoletnia córka Wojciecha Tarasewicza nie pamięta, by widziała kiedyś tatę z pełnym uzębieniem. Mężczyzna bardzo chciał to zmienić, dlatego zwrócił się o pomoc do specjalistów z Malo Clinic Warsaw. Jaki zabieg zastosowali stomatolodzy? Jak wygląda po metamorfozie Wojciech? Jego oraz Annę Grabowską, stomatolog z Malo Clinic Warsaw gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje.
Wiele z naszych dolegliwości i chorób jest wywołanych niewystarczającą ilością, a nawet brakiem cennych mikroelementów i witamin oraz nadmiarem toksyn w organizmie. Wpływają one na osłabienie nie tylko naszego ciała, ale również ducha, mogą powodować spadek motywacji i uczucie ciągłego zmęczenia. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak naturalnie oczyścić organizm z toksyn. Mogą one wyrządzić spore spustoszenie nie tylko w przypadku osoby dorosłej, ale również dziecka. Na szczęście istnieje wiele metod i domowych sposobów na walkę z tego rodzaju dolegliwościami.
Genetyka to medycyna XXI wieku. Możemy zrobić sobie badanie genetyczne i wiedzieć co przyszłość może przynieść. Badanie genetyczne PlumCare pozwala wykryć predyspozycje do ponad 300 chorób genetycznych, które gdy dają objawy - są już nie do zatrzymania. W Dzień Dobry TVN o badaniach opowiedzieli nam aktorka Joanna Koroniewska i Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
Siedmioletnia Krysia Bogaczuk z Białegostoku wystawiła na sprzedaż namalowane przez siebie rysunki, a zarobione pieniądze przeznaczyła na leczenie Olgi, u której lekarze zdiagnozowali guza mózgu. Z dziewczynkami spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Andropauza u mężczyzn – podobnie jak menopauza u kobiet – to etap zapowiadający początek przekwitania i starości. W przeciwieństwie do menopauzy, andropauza nie oznacza wcale całkowitego zaniku płodności. Choć objawy andropauzy są porównywalne do kobiecego przekwitania, zdrowy styl życia, odpowiednia dieta i leczenie mogą sprawić, że mimo dojrzałego wieku, libido i sprawność seksualna nie wygasną, a dolegliwości towarzyszące andropauzie staną się mniej uciążliwe.
Jak wyglądają procedury w przypadku przeszczepu nerki? Dlaczego nie wszyscy mogą oddać swoje narządy oraz jak przebiega proces kwalifikacji, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Aleksandra Tomaszek – koordynator transplantacyjny ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.
Oddział Chirurgiczny i Leczenia Oparzeń Szpitala im. Św. Józefa w Poznaniu to jedyne miejsce w Polsce, gdzie lekarze wykorzystują urządzenie umożliwiające pobranie małej ilości skóry i namnożenie jej do przeszczepów w przypadku rozległych oparzeń i ran miażdżonych. Na czym polega praca tego urządzenia? Jak wygląda proces namnażania skóry do przeszczepów? Gościem Dzień Dobry TVN była chirurg dziecięcy, neurochirurg dr Anna Jażdżewska.
28 maja obchodzimy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Co godzinę w Polsce i co 35 sekund na świecie ktoś zapada na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Monikę Michalik, która zachorowała na białaczkę, aby opowiedziała nam o swoich zmaganiach z chorobą.
Karolina Leja, Ada Marcinkowska i Robert Kulej to osoby, które na oczach widzów Dzień Dobry TVN przeszli spektakularne metamorfozy uśmiechu. Zaprosiliśmy ich do naszego studia, aby zapytać, jakie emocje im towarzyszyły podczas zabiegów i co zmieniło się w ich życiu po przemianie? Na kanapie usiedli także stomatolodzy: dr Paulo Malo i Anna Grabowska. Czy odczuwają satysfakcję, kiedy widzą łzy szczęścia uczestników po zabiegu?
Czerniak paznokcia jest rzadką odmianą nowotworu skóry, ale równie groźną i niestety późno rozpoznawalną. Osobą, która zmagała się z tego typem raka była Karolina Jaśko, Amerykanka polskiego pochodzenia, która w 2018 roku zdobyła koronę Miss Illinois. W jakich okolicznościach odkryła u siebie chorobę? Co według jej lekarzy było przyczyną rozwoju czerniaka paznokcia? Z Karoliną Jaśko rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. A w studiu gościliśmy dr hab. n. med. Iwonę Ługowską z Centrum Onkologii w Warszawie. Lekarkę zapytaliśmy, kto najczęściej choruje na ten typ nowotworu? Jakie są przyczyny i objawy czerniaka paznokcia?
Choroba lokomocyjna pojawia się podczas jazdy samochodem, podróży statkiem czy samolotem. Towarzyszą jej najczęściej zawroty głowy, nudności oraz wymioty. Czy choroba lokomocyjna dotyka częściej dzieci niż dorosłych? Jakie są objawy choroby lokomocyjnej? Co powinny robić osoby mające dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną? O tym w Dzień Dobry TVN mówił pediatra Łukasz Durajski, który sam cierpi na to schorzenie.
4 miesiące po narodzinach Ady okazało się, że dziewczynka ma problem z chwytaniem prawą rączką. Jest to wynik rozległego udaru lewej półkuli. Przepustką do terapii w USA było to, że dziecku pobrano wcześniej krew pępowinową. W studiu Dzień Dobry TVN razem z Joanne Kurtzberg- pionierką w leczeniu komórkami macierzystymi na świecie porozmawialiśmy o tym, kiedy stosuje się komórki macierzyste krwi pępowinowej i co trzeba zrobić, aby je zabezpieczyć.
Co mogłoby zabić 10 milionów osób? Oczywiście wojna. Jednak, według Billa Gatesa, bardziej prawdopodobna jest pandemia. Według szacunków, co drugi człowiek, który przyszedł na świat, zmarł przez ukąszenie komara. Jakie choroby przenoszą komary? Zobaczcie dokument "Mosquito" w Discovery Channel oraz na Player.pl
Trzynastoletnia Natalia Zając miała ponad 80-stopniową skoliozę w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. W lutym 2019 roku lekarze poddali ją nowatorskiej operacji. Na czym polegał zabieg? Jak czuje się nastolatka? W Dzień Dobry TVN gościliśmy neurochirurga dr Pawła Małasiaka, który był w zespole przeprowadzający operację, Natalię oraz jej tatę Jarosława Zająca.
Terapia simontonowska to rodzaj psychoterapii skierowanej do osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Na czym polega? Czy ludzie mają świadomość jej istnienia? Gdzie jest dostępna? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 Rafała Poniatowskiego, który skorzystał z terapii simontonowskiej oraz prof. Jerzego Stuhra - ambasadora Centrum Psychoonkologii UNICORN.