Aloes to roślina służąca jako naturalny środek leczniczy. Jej właściwości wynikają z działania składników obecnych w wyciągu z rośliny, na bazie którego powstaje że Stosowany jest on również jako kosmetyk, który skutecznie radzi sobie z trądzikiem i łupieżem.
Badanie ginekologiczne u dziewicy może wywoływać niewyobrażalny stres z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, to ogromnie intymna sytuacja dla młodej dziewczyny, która inicjację seksualną ma jeszcze przed sobą. Nic więc dziwnego, że na początku każda dziewczyna jest skrępowana. Po drugie, dziewczyny często nie mają świadomości, jak takie badanie wygląda i przez to boją się ingerencji w ciało, do której nie ma w trakcie takiego badania prawa dojść. Nic więc dziwnego, że pytanie, jak wygląda badanie ginekologiczne dziewicy, spędza niektórym sen z powiek.
Badanie czystości pochwy, badanie pochwy palcem, USG – to tylko kilka badań, które pomagają w diagnostyce chorób dróg rodnych, także na wczesnym etapie zaawansowania. Sprawdź, jakie badania wykonać, aby dowiedzieć się więcej na temat stanu własnego organizmu – zwłaszcza jeśli wysyła on wyraźne sygnały ostrzegawcze.
Przed wizytą u specjalisty, często kobiety zastanawiają się, czy do ginekologa trzeba się golić, czy nie. Jest to kwestia indywidualna, jednak jest kilka sytuacji, w których nie należy tego robić.
Fotele ginekologiczne często wywołują stres u kobiet odwiedzających ginekologów – niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy pięćdziesiąta wizyta. Fotel u ginekologa jawi się nam jako coś, czemu towarzyszy poczucie dyskomfortu. Jak usiąść na fotelu ginekologicznym, żeby ten dyskomfort zmniejszyć? Czy badanie na fotelu ginekologicznym musi być nieprzyjemne? Wyjaśniamy.
Jeśli wybierasz się po raz pierwszy do ginekologa, warto dowiedzieć się, jak wyglądają gabinety ginekologiczne. Dzięki naszym poradom zobaczysz, czego możesz się spodziewać.
Wiele kobiet odczuwa niepokój, bo nie wie, jak wygląda wizyta u ginekologa – jak się przygotować, ubrać i czy trzeba być gotowym na jakieś pytania. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę.
Wizyta u ginekologa jest stresująca nie tylko dla młodych kobiet, ale także dla tych dojrzałych. Istnieje kilka kluczowych momentów, kiedy iść do ginekologa w ciąży oraz kiedy jest obowiązkowy czas na pierwszą wizytę.
Do tej pory zdarzają się dwudziestokilkuletnie dziewczyny, które jeszcze nigdy nie były u ginekologa. Zdarzają się nawet takie trzydziestolatki. Jak to możliwe? Nie było potrzeby, na ciążę jeszcze przyjdzie czas... Na co nam więc ginekolog?
Seksuolog jest specjalistą, który zajmuje się schorzeniami w sferze seksualnej człowieka. Uczucie zaspokojenia seksualnego jest jedną z podstawowych potrzeb i problemy w tej dziedzinie życia wpływają na całe funkcjonowanie człowieka. Wizyta u seksuologa często kojarzy się z dużym stresem, dlatego warto wiedzieć, jak wygląda wizyta w poradni seksuologicznej i z jakimi problemami udać się do seksuologa.
Tunele w uszach to celowo wykonane przez wycięcie bądź rozciągnięcie otwory w ciele, najczęściej w płatku ucha. Ich rozmiary wahają się od 1,5 mm do nieograniczonej górnej granicy. Wymagają niezwykle dokładnej higieny, gdyż bardzo często stają się miejscem stanów zapalnych. Jak o nie dbać i jak krok po kroku bezpiecznie rozciągać?
Kamień nazębny gromadzi się u styku zębów i dziąseł. Z pozoru bezbolesny, wygląda nieestetycznie i jest przyczyną wielu chorób jamy ustnej. Dlaczego powinien być usuwany i jak często?
Kiedy spotka nas coś miłego i ekscytującego odczuwamy radość, przypływ sił i energii. Innym razem, gdy życie przyniesie nam trudną sytuację, z którą nie umiemy sobie w danej chwili poradzić, odczuwamy przygnębienie i smutek. U niektórych osób emocje te pojawiają się jednak bez wyraźnej przyczyny, za to w dużym, trudnym do opanowania natężeniu. Zmagają się te osoby z trudną do wytrzymania huśtawką emocjonalną, od depresji po euforię. Może to świadczyć o cierpieniu na zaburzenia afektywne dwubiegunowe (inaczej dwubiegunowe zaburzenia nastroju).
30 marca obchodzimy Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Zaburzenia dwubiegunowe i ich objawy można porównać do wędrówki po wysokich górach - wędrowiec przemierza szczyty z pasją, wciąż widzi cudowne krajobrazy. Uczucie szczęścia rozpiera piersi, człowiek próbuje się “nasycić” otaczającym go pięknem. Chłonie oczami widoki, czuje się wspaniale, chce żyć pełnią życia i wędrować dalej, gdzie go oczy poniosą. Nagle spada, łamiąc sobie dotkliwie wszystkie kości. Przez miesiące patrzy na sufit szpitalnej sali, nie mogąc się ruszyć. Życie wędrowca z nieba zamienia się w piekło. Zupełnie jak w życiu osoby chorującej na zaburzenia afektywne dwubiegunowe.
Przedsionek pochwy to struktura należąca do narządów rozrodczych żeńskich. Prawidłowy przedsionek pochwy jest różowy i niebolesny. Często jednak dochodzi do schorzeń tego obszaru, takich jak zapalenie przedsionka pochwy.
Nerwice to grupa zaburzeń psychicznych, którym towarzyszą lęk, niepokój, napięcie, natrętne myśli i czynności, a także obniżenie nastroju. Wielu lekarzy zmaga się z problemem, jak leczyć nerwicę, ale przede wszystkim, jak wyleczyć nerwicę bezpowrotnie?
Ejakulacja jest u mężczyzn fizjologicznym wytryskiem nasienia z prącia, który następuje w wyniku stymulacji seksualnej. Zwykle jest ona poprzedzona stymulacją penisa w czasie stosunku seksualnego lub mastrubacji i wiąże się z osiągnięciem orgazmu. Główne problemy z ejakulacją dotyczą jej braku lub przedwczesnego wytrysku. Istnieje także zjawisko ejakulacji u kobiet, które również związane jest ze szczytowaniem seksualnym.
Erekcja, inaczej wzwód, to gotowość penisa do odbycia stosunku seksualnego. Polega na powiększeniu i usztywnieniu penisa. Czasami zdarza się, że mimo podniecenia mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu. Problemy z erekcją mogą dotyczyć każdego mężczyzny, niezależnie od wieku. Zaburzenia erekcji są wstydliwym problemem, prowadzącym do frustracji i braku satysfakcji z życia seksualnego obojga partnerów. Poznanie przyczyn zaburzeń erekcji umożliwia ich skuteczne wyleczenie.
Histeria znana jest już od starożytności – pierwotnie nazywano tak kobiecą przypadłość związaną z aktywnością macicy. Dziś histerią nazywamy potocznie zachowanie typowe dla najmłodszych. Histeria u dziecka objawia się silnym płaczem i dobitnie manifestowaną złością.
Jęczmień pod okiem to zapalenie ropne powieki, spowodowane infekcją drobnoustrojami. Objawia się bolesnością, zaczerwienieniem, swędzeniem i łzawieniem. Jęczmień pod okiem u dziecka i dorosłego przebiega podobnie. By wiedzieć, jak wyleczyć jęczmień pod okiem, trzeba znać jego przyczynę. Jęczmień pod okiem wywoływany jest najczęściej zakażeniem gronkowcami.
Jonoforeza to metoda rehabilitacji, która polega na dostarczaniu lekarstwa w chore miejsce przy pomocy prądu. To zabieg całkowicie bezbolesny, a nawet odprężający. Stosowana od lat wspomaga leczenie schorzeń kręgosłupa, nerwobóli, a nawet chorób krtani i stanów zapalnych.
Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, daje doskonałe efekty w leczeniu defektów kosmetycznych, jak rozstępy czy cellulit, a także usuwaniu zmarszczek czy niedoskonałości w okolicy oczu. Karboksyterapia pomaga również w leczeniu schorzeń, takich jak niewydolność żylna czy zaburzenia krążenia.
Maść z nagietka to produkt, który powinien znaleźć się w każdej apteczce. Służy do miejscowego stosowania na szerokie spektrum objawów. Jeśli zmagasz się z hemoroidami, żylakami, oparzeniami, odleżynami bądź trądzikiem - koniecznie musisz zakupić ten preparat.
Mięśnie Kegla zapewniają szybszy i bardziej intensywny orgazm, ale to nie jedyna ich funkcja. Odpowiednie ćwiczenia mogą mieć wpływ na łatwiejszy poród.
Nerwica serca należy do zaburzeń nerwicowych, występujących pod postacią somatyczną. Objawy nerwicy serca to przede wszystkim kołatanie serca, podwyższone ciśnienie, przyspieszony oddech, duszności, zawroty głowy. Charakterystyczne jest też kłucie w sercu, a także pieczenie i bóle w klatce piersiowej. Nerwica serca wymaga podjęcia leczenia psychologicznego, ponieważ leki na nerwicę serca działają wyłącznie objawowo.
Nerwica wegetatywna (nerwica somatyczna) to zaburzenie autonomicznego układu nerwowego, występujące pod postacią somatyczną (cielesną). Jak przebiega nerwica? Objawy somatyczne nerwicy zwykle dotyczą dolegliwości ze strony układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego, moczowego lub oddechowego. Leczenie nerwicy wegetatywnej obejmuje podejście farmakologiczne, związane ze stosowaniem leków, a także psychoterapię i domowe sposoby.
Opryszczka wargowa to schorzenie skóry i błon śluzowych spowodowane infekcją wirusową. Częsta opryszczka może wskazywać na obniżoną odporność organizmu. Największym problemem jest nawracająca opryszczka u dzieci, niemowląt oraz opryszczka w ciąży. Co stosować bezpiecznie, by złagodzić jej objawy?
Pochwa jest strukturą anatomiczną stanowiącą część kobiecych dróg rodnych. Znajomość jej budowy i funkcji jest istotna dla każdej kobiety. Warto również orientować się w podstawowych, a często występujących infekcjach waginy.
Mokre sny zdarzają się młodym chłopcom, a także dojrzałym mężczyznom. Co to jest polucja i jakie są jej przyczyny? Czy można sobie poradzić z tym problemem?
Niewiele kobiet wie, że u mężczyzny przed wytryskiem wydziela się z penisa płyn preejakulacyjny. Preejakulat to wydzielina, która jest naturalnym lubrykantem. Ilość tej wydzieliny nie jest taka sama u każdego mężczyzny. Niektórzy panowie w ogóle nie wydzielają tego płynu, inni zaś dość obficie. Brak preejakulatu nie jest powodem do niepokoju! Po co jest nam potrzebna ta substancja?