Uprawiają drifting samochodowy, grają w rugby i latają szybowcami. Avalon Extreme zrzesza niepełnosprawnych, którzy lubią poczuć jak adrenalina podnosi ich tętno. W Zielonych Drzwiach koordynator projektu Tomasz Biduś opowiedział Annie Maruszeczko o swojej misji, którą jest otwarcie sportów ekstremalnych dla niepełnosprawnych i ściągnięcie na trybuny kibiców. Czy spróbował wszystkich sportów, które Avalon ma w swojej ofercie?
Drużyna Szpiku po raz kolejny zaśpiewa dla chorych na nowotwory krwi. W tym roku gwiazdy zaśpiewały kolędę "Anioł pasterzom mówił". Do projektu zaproszeni zostali: Kasia Bujakiewicz, Magda Steczkowska, Sylwia Grzeszczak, Kasia Wilk, Piotr Reiss, Marcin Urbaś, Libera i Mezo. Nad całością czuwał Jacek Piskorz. Robią to, bo jak mówią, chcą oswajać strach i niewiedzę na temat przeszczepów.
Od pięciu lat choruję na zapalenie zatok - pisze nasz widz. Podczas ostatniej wizyty pani doktor zaleciła mi punkcję zatok. Czy ta metoda jest skuteczna? Mam też krzywą przegrodę nosową. Czy ta wada może mieć wpływ na powtarzające się schorzenia zatok - pyta. Co na to dr Piotr Gryglas?
Podczas dzisiejszego spotkania z dr Piotrem Gryglasem poruszyliśmy ważne zagadnienia dotyczące homeopatii, płodności, ostrożności podczas zagranicznych wycieczek i bezpiecznego trenowania.
W dniu dzisiejszym dr Piotr Gryglas rozprawił się z problemami grypy żołądkowej, zbyt małą wagą i przeciwwskazaniami przy laserowym usuwaniu naczynek.
Czy nadmiar jajek szkodzi, czy warto się szczepić, oraz co zrobić gdy ma się powiększoną tarczycę? Na wszsytkie te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiadał dziś dr Piotr Gryglas.
Nasz dyżurny specjalista Dr Piotr Gryglas, jak co tydzień, radził państwu w trudnych problemach zdrowotnych.
Doktor Piotr Gryglas odpowiada w każdą środę na e-maile widzów nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl Jeżeli chcesz skorzystać z porady naszego eksperta, wyślij do nas e-mail!
Jak co tydzień w naszym studiu dr Piotr Gryglas odpowiadał na Państwa pytania.
Trzy miesiące temu dowiedziałam się że mam bakterie coli w gardle. Lekarz przepisał mi antybiotyk i preparaty do płukania gardła, co nie pomogło. Proszę mi pomóc - pisze Magdalena. Co na to dr Piotr Gryglas, ekspert Dzień Dobry TVN.
Doktor Piotr Gryglas odpowiada na pytania widzów Dzień dobry TVN nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl
Doktor Piotr Gryglas omówił w Dzień Dobry TVN problem nadmiernego spożywania napojów energetyzujacych, składu płynów do płukania ust oraz podwyższonej prolaktyny, która uniemożliwia zajście w ciążę.
- Proszę byście poruszyli temat przeziębień u kobiet w ciąży. Leczyć się naturalnymi sposobami czy antybiotykami? Czy z gorączką trzeba iść do lekarza, czy można przeczekać ją w domu? Jak wpływa takie przeziębienie na nienarodzone dziecko? - napisała do nas Pani Asia. Co na to doktor Piotr Gryglas?
Jak cukrzyca może wpłynąć na rozwój dziecka? Jakich leków nie można stosować podczas ciąży? Jakie są skutki uboczne na przyjmowanie leków hormonalnych? Na te i wiele innych pytań nadesłanych przez widzów na skrzynkę zdrowie@tvn.pl odpowiedział doktor Piotr Gryglas, gość Dzień Dobry TVN.
"Cierpię na szumy uszne. Zjadłam juz wagon leków i nic nie pomaga. Głowa i uszy są w jak najlepszym stanie. Najprawdopodobniej jest to ból z kręgosłupa. Co mam robić, bo chyba oszaleję. Ten szum nasila się i utrudnia mi życie. Nie mogę już nawet spać. Proszę o pomoc - pisze na skrzynkę zdrowie@tvn.pl Pani Lucyna. Co na to doktor Piotr Gryglas?
Jak co tydzień, nasz ekspert doktor Piotr Gryglas, odpowiada na listy widzów dotyczące zdrowia. Tym razem radzi, czy warto szczepić się na ospę, jakie są sposoby na ukąszenia owadów oraz, jak rozpoznać pierwsze objawy wstrząsu anafilaktycznego.
O leczeniu haluksów, obserwacji języka oraz nadczynności i niedoczynności tarczycy rozmawialiśmy w DDTVN z doktorem Piotrem Gryglasem.
W każdy poniedziałek w Dzień Dobry TVN gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na listy widzów Dzień Dobry TVN.
Jak co tydzień, w naszym studiu, gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na listy naszych widzów. Jeżeli masz pytanie do lekarza, pisz na adres zdrowie@tvn.pl
Jak co tydzień, w każdą środę, doktor Piotr Grylas odpowiada na pytania widzów programu Dzień Dobry TVN. Jeżeli chcesz uzyskać poradę internisty, pisz na adres: zdrowie@tvn.pl
W każdy poniedziałek w Dzień Dobry TVN gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na listy nadesłane przez widzów na skrzynkę: zdrowie@tvn.pl. Jakie problemy zdrowotne omówił tym razem?
Z doktorem Piotrem Gryglasem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN m.in. na temat wiosennego przesilenia i tego, jak radzić sobie ze spadkiem formy.
W każdy poniedziałek w Dzień Dobry TVN gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na nadesłane przez Was e-maile. Dzisiejszy odcinek poświęcił trzem zagadnieniom: terminowi ważności leków, pękającym naczynkom oraz omdleniom po przebudzeniu. Na Wasze e-maile czekamy pod adresem: zdrowie@tvn.pl
Doktor Piotr Gryglas, raz w tygodniu, odpowiada w programie Dzień Dobry TVN na e-maile nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl O co tym razem pytali go widzowie?
Doktor Piotr tym razem odpowiada na pytania widzów dotyczące rekonwalescencji po przebytej operacji jajników, podwyższonego cholesterolu oraz dolegliwości po wykonanym tatuażu.
Jestem matką czternastoletniej dziewczynki. Od jakiegoś czasu córka jest senna, apatyczna i dużo pije. Czy to zwyczajne przemęczenie, czy objaw czegoś poważniejszego - napisała do Dzień Dobry TVN zatroskana mama. Co na to doktor Piotr Gryglas?
W każdą środę spotykać się będziemy w Dzień Dobry TVN z internistą Piotrem Gryglasem. Nasz ekspert zajął się dziś problem przybrania na wadze po porodzie, uciążliwym świądem skóry oraz kontuzją ręki.
Dr Piotr Gryglas raz w tygodniu, w środę, odpowiada na pytania widzów.
Udar mózgu coraz częściej występuje u dzieci i młodzieży. Jedną z osób, u której stwierdzono tę dolegliwość była bardzo utalentowana nastoletnia tancerka Magda Dederko. Co było przyczyną udaru, którego doznała? Czego bała się najbardziej w trakcie leczenia? Czy udar wpłynął na jej sprawność intelektualną i fizyczną?
Hipomania i jej większa nasilona postać - mania to afektywne zaburzenia nastroju, których istotą jest występowanie wzmożonego napędu i podwyższenie nastroju. Chorzy są nadaktywni, zwykle nie zdając sobie z tego sprawy. Jak każde zaburzenie psychiczne hipomania i mania wymagają adekwatnego leczenia.