Związki i seks

Czy miłość z byłym mężem jest możliwa?

Związki i seks

Jedni twierdzą, że nie powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, drudzy natomiast, że zawsze warto dawać sobie drugą szansę. A jak jest w przypadku rozwodników? Czy gdy małżeńska przysięga „ulega przeterminowaniu”, istnieje jeszcze szansa, by po jakimś czasie wrócić do siebie?

Czy miłość z byłym mężem się zdarza?

Odpowiedź na to pytanie brzmi - oczywiście. A najlepszym tego przykładem może być historia Anny Migdał-Szalankiewicz. Kobiety, która kilka lat po rozwodzie zdecydowała się stanąć drugi raz na ślubnym kobiercu, ślubując miłość… ponownie swojemu mężowi. Jak do tego doszło? Nasza bohaterka pierwszy raz wyszła za mąż w wieku 23 lat. I choć początkowo nic nie wskazywało rychłego końca związku, gdy na świecie pojawiło się dziecko pary, w raju zaczęły się problemy. Młodzi małżonkowie mieli różne potrzeby, a niezrozumienie i rozczarowanie sytuacją doprowadziło do rozwodu.

Czy powrót do męża jest możliwy?

Psycholog – Iwona Wiśniewska – zwraca uwagę, że gdy bierze się pod uwagę powrót do partnera, warto przemyśleć, co dobrego było w danej relacji, co można w niej naprawić i czy jest ona dla nas rozwojowa. Terapeutka dodaje również, że aby małżeństwo miało szansę na powodzenie, trzeba mieć wspólne cele, a także pielęgnować przyjaźń.

Patrząc na historię Anny, to przede wszystkim przyjaźń scaliła ponownie jej związek. Kiedy kobieta najbardziej potrzebowała pomocy i wsparcia, to właśnie jej były mąż trwał przy niej.

Czy powroty do byłych partnerów zdarzają się często?

O powrotach do byłych partnerów dyskutowali również prowadzący Dzień Dobry TVN – Małgorzata Ohme i Filip Chajzer wraz z psychologiem – Joanną Chmurą. Terapeutka opowiedziała między innymi o swoich zawodowych doświadczeniach. Czy według niej często zdarzają się powroty do ex-małżonków? Więcej zobaczysz w naszym materiale.

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości