Związki i seks

Czy warto rejestrować się na portalu randkowym Badoo? Jak na Badoo znaleźć partnera i zachować prywatność?

Związki i seks

badoo

Wiele związków swoje początki miało na portalach randkowych. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Badoo. Ta międzynarodowa platforma skupia miliony użytkowników, którzy codziennie logują się na stronie portalu. Jak działa Badoo i jak korzystać z serwisu w bezpieczny sposób?

Co to jest Badoo?

Badoo jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. Dlaczego? Kontakty interpersonalne coraz częściej są przenoszone ze świata rzeczywistego do wirtualnego. Nie inaczej jest z randkami i uczuciami. Portale randkowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Jednym z trzech najpopularniejszych w Polsce jest właśnie Badoo. Wiele par poznało się za pośrednictwem tego serwisu. Jak się poruszać po Badoo i jak znaleźć tam swoją drugą połówkę?

Badoo zdobył popularność w naszym kraju kilka lat temu. Na platformie zarejestrowało się przeszło 500 milionów użytkowników z całego świata. Badoo powstało w 2006 roku i swoje usługi świadczy na terenie 190 krajów. Niewiele portali randkowych może pochwalić się takimi liczbami, jak Badoo. Na czym polega sukces tego portalu randkowego?

Zasada działania Baddo

Serwis jest stworzony pod kątem potrzeb swoich użytkowników i łączy w sobie kilka programów, które umożliwiają szybsze i skuteczniejsze znalezienie partnera, odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Twórcy Badoo zdawali sobie sprawę, że także w sieci nie każdy potrafi zdobyć się na odwagę, by rozpocząć konwersację, dlatego powstała opcja „dopasowywania”. Na czym to polega? Podane przez nas wymagania są analizowane przez serwis, a następnie program wyszukuje potencjalnych partnerów znajdujących się w naszej okolicy. Jednocześnie zabezpieczenia Badoo zostały tak skonstruowane, by nikt nie widział naszej dokładnej lokalizacji, a na przykład tylko miasto, w którym się znajdujemy.

Czatowanie na Badoo

Badoo jest portalem dostosowanym do różnych urządzeniach, dlatego chcąc porozmawiać z jakąś osobą, możemy posłużyć się komórką, laptopem, tabletem, czy smartfonem. Nowością na Badoo , dającą przewagę nad innymi serwisami randkowymi, są wideorozmowy. Mają one charakter globalny, więc bez przeszkód możemy korzystać z nich w dowolnym miejscu na świecie.

Badoo a zachowanie prywatności

To, co często stanowi blokadę przed założeniem profilu na portalu randkowym to względy bezpieczeństwa. Badoo zapewnia, że sami określamy, które informacje mają być widoczne dla innych osób, przez co monitorujemy, jakie dane prywatne są dostępne dla pozostałych użytkowników. W sytuacji, gdy ktoś nam ubliża, oczernia, bądź też zachowuje się w inny niewłaściwy sposób, możliwe jest zgłoszenie uwagi do administratorów Badoo i zablokowanie uciążliwego profilu.

Czy Badoo jest darmowe?

To jedna z tych kwestii, która wśród internautów wzbudza wielkie emocje. Podstawowe funkcje Badoo są całkowicie bezpłatne, jednak są też opcje dodatkowe, za które serwis pobiera opłaty. Za co zapłacimy? Na przykład za to, by nasz profil wyświetlał się wyżej w wynikach wyszukiwania bądź za wyróżnienie go na tle innych. Płatności na Badoo są dokonywane przez tak zwane kredyty, które można w dowolnym momencie doładowywać albo połączyć z kontem bankowym.

Zalety i wady Badoo

Tutaj opinie internautów z Polski są podzielone. Jak każda platforma, także Badoo, ma wady i zalety. Wśród walorów Badoo wymienia się dużą liczbę użytkowników, więc też większe prawdopodobieństwo znalezienia drugiej połówki. Z 10 osobami każdego dnia można rozmawiać za darmo. I wygodnie korzysta się z czatu.

Natomiast największe wady to nieświadome udostępnienie kontaktów z listy adresów e-mail z naszej poczty i wysyłanie im zaproszeń. Zdaniem części osób Badoo zbyt intensywnie nakłania do korzystania z płatnych opcji. Trudno też o uzyskanie odpowiedzi na pytania albo reklamacje.

Jak korzystać z Badoo?

Aby cieszyć się samymi zaletami i zniwelować to, co kwalifikowane jest jako wada Badoo, przed założeniem profilu warto pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim załóżmy inny adres email, by nasi znajomi nie byli nękani niechcianymi wiadomościami. Pamiętajmy, by nie korzystać z aplikacji Badoo dostępnej na Facebooku, bo w ten sposób również dajemy dostęp do naszych kontaktów. Nie udostępniamy też żadnych zdjęć z Facebooka. Należy uważać z aplikacją na telefon, aby nie udostępniać informacji o dokładnej lokalizacji osobom nieupoważnionym. Decydując się na płatną funkcjonalność Badoo, lepiej zastanowić się nad zaznaczeniem okienka o akceptacji automatycznego pobierania płatności z naszego konta. Stosując się do tych wskazówek, nasze korzystanie z Badoo będzie przyjemne i bezpieczne. Możemy poznać wielu fantastycznych ludzi, mając przy tym gwarancję, że nasze dane są dobrze chronione.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Gwiazdy o wpadkach na randkach

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości