randki internetowe

  randki internetowe

  Jedna z wiodących marek aplikacji randkowych postanowiła przeprowadzić badanie odnośnie preferencji na temat randkowania. W badaniu brali udział single z niemal całego świata, dzięki czemu widoczny jest cały przekrój użytkowników. Czego można się spodziewać w nadchodzącym roku?

  Tinder, czyli popularna aplikacja randkowa budzi w większości mieszane uczucia. Dla niektórych jest to świetna rozrywka, ale są również tacy, którzy uważają, że trudno na niej znaleźć kogoś interesującego. Australijscy naukowcy Sameer Chaudhry i Khalid Khan postanowili sprawdzić czy rzeczywiście wszystkiemu winna jest aplikacja czy może to my sami nie potrafimy właściwie przedstawić swojego profilu, przez co jesteśmy błędnie odbierani przez innych. Zdaniem badaczy można to zmienić za pomocą kilku prostych sposobów.

  Wiele związków swoje początki miało na portalach randkowych. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Badoo. Ta międzynarodowa platforma skupia miliony użytkowników, którzy codziennie logują się na stronie portalu. Jak działa Badoo i jak korzystać z serwisu w bezpieczny sposób?

  Wiele lat temu, aby poznać miłość swojego życia, trzeba się było udać do swatki. Później to rodzice decydowali, który kandydat jest odpowiedni, organizowali ślub (i wesele). Na tym właściwie koniec, bo kto to słyszał, żeby panna z kawalerem, tak bez żadnego nadzoru... Czasy się jednak (na szczęście) zmieniły i teraz, zamiast zdawania się na obcych, sami bierzemy sprawy w swoje ręce. Technologia sprzyja, bo portali i aplikacji randkowych jest naprawdę wiele.

  Prawie co druga osoba, która nie jest w związku, rozpoczęła średnio 4 nowe znajomości w czasach pandemii. Tak wskazują badania. Obecnie single szukają miłości przede wszystkim w Internecie. Czy aplikacje randkowe zastąpią tradycyjne poznawanie się w realnym świecie? O tym rozmawialiśmy z Andrzejem Gryżewskim, seksuologiem i psychoterapeutą.

  Aż 3 miliony Polaków poszukuje partnerów przez internet. Jednak nie wszyscy z nich działają w dobrej wierze. Randki z takimi właśnie osobami często kończą się tragicznie - gwałtem, kradzieżą, a nawet śmiercią. W Dzień Dobry TVN zastanawialiśmy się wraz z komisarz Iwoną Kuc z Komendy Głównej Policji i psychologiem Magdaleną Chorzewską, jak można się ustrzec przed takimi niebezpiecznymi znajomościami.