Ślub i wesele

Śluby i wesela z większą liczbą gości. Jak zorganizować piękną ceremonię w plenerze podczas pandemii?

Ślub i wesele

To doskonała wiadomość dla wszystkich par młodych. Zwiększa się liczba osób, które będą mogły pojawić się na ślubie i weselu. Nasza ekspertka przypomniała, o jakich zasadach będą musieli pamiętać goście i podpowiedziała sposoby na organizację pięknych uroczystości plenerowych.

Śluby i wesela z większą liczbą gości

Od 6 czerwca możliwa będzie organizacja wesel maksymalnie do 150 osób. Ucieszyło to wielu nowożeńców, którzy do tej pory albo przekładali uroczystość na późniejszy termin, albo decydowali się jedynie na skromne zaślubiny.

Jeśli chodzi o wesela, to dalej czekamy oczywiście na wszelkie zalecenia sanitarne. To wszystko będzie uregulowane na dniach na stronie GIS-u

- zaznaczyła w Dzień Dobry TVN Martyna Gabriel, ekspertka ślubna.

Oznacza to, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała kwestia utrzymania dystansu, który chociażby nadal obowiązuje w lokalach gastronomicznych. Jak jednak zostało podane w komunikacie rządowym, weselnicy nie będą musieli nosić maseczek.

Martyna Gabriel przypomniała też, że już 30 maja zostaje zniesiony limit osób, które będą brały udział w ceremonii kościelnej – nadal jednak wszyscy muszą pamiętać, by zasłaniać w świątyni usta i nos oraz utrzymywać odpowiedni dystans między sobą.

Pary już po skromniejszych ślubach

Wiele par podczas panującej pandemii zdecydowało powiedzieć sobie „tak” w towarzystwie jedynie świadków i urzędnikami stanu cywilnego lub księdza (w zależności od rodzaju ceremonii). Nie miały jednak możliwości zorganizowania wystawnego przyjęcia. Niektórzy zrezygnowali z niego całkowicie, inni postanowili przenieść wesele na późniejszy okres. Jak sprawić, by goście weselni mogli na nowo przeżyć z nowożeńcami magię zaślubin?

Mamy tutaj dwie możliwości. Albo ślub humanistyczny, albo odnowę przysięgi małżeńskiej. Ślub humanistyczny nie wywodzi żadnych skutków prawnych – to jest taka ceremonia, dzięki której właśnie możemy przeżyć ten ślub ze wszystkimi gośćmi przed weselem. Może to być dziedziniec, może to być park

- opowiadała ekspertka.

Jeśli chodzi o odnowę przysięgi małżeńskiej, to tutaj chciałam zaznaczyć, że mamy jej dwa rodzaje – może być cywilna albo kościelna. Jeśli chodzi o kościelną, to tutaj oczywiście musi być tylko w miejscach wyświęconych

- dodała.

Śluby w plenerze

Według naszej ekspertki, obecna sytuacja pandemii sprawi, że coraz większą popularnością będą cieszyły się śluby plenerowe. Wielu osobom wydają się one bezpieczniejszym rozwiązaniem, poza tym zachwycają towarzyszącą im atmosferą.

On jest piękny. To jest coś zupełnie innego, to jest taka magia. Te całe parki, w których możemy go zorganizować

- zachwycała się Martyna Gabriel.

Zobacz też materiał, w którym nasza ekspertka doradza, jak zorganizować magiczną ceremonię w plenerze.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości