Ślub i wesele

Jak sprawić, by ten dzień naprawdę był wyjątkowy? Najważniejsze rady dla nowożeńców

Ślub i wesele

Moment RF JovanaT/Getty Images

Chcecie, by wszystko odbyło się tak, jak sobie wymarzyliście? Zebraliśmy dla was najważniejsze wskazówki, dzięki którym planowanie ślubu i wesela odbędzie się bez większego stresu. Niech to będzie wyjątkowy, niezapomniany dzień. Pamiętajcie, czego unikać i cieszcie się magią święta waszej miłości.

Planowanie ślubu i wesela - o czym należy pamiętać

Przygotowanie ślubu i wesela może być bardzo stresujące, a to niestety odbiera całą radość z szykowania się do tej wyjątkowej uroczystości. Oto lista zadań, których wykonanie pozwoli wam uniknąć negatywnych emocji:

  • Podczas wyszukiwania dekoracji w internecie, nie wpisujcie do wyszukiwarki hasła "wesele" lub "weselny", ponieważ tak określone przedmioty są zdecydowanie droższe.
  • Wyznaczcie sobie konkretny budżet i działajcie w jego obrębie. Warto też wziąć pod uwagę miesiąc, w jaki będzie odbywało się wesele i pogodę, która zwykle w tym czasie panuje.
  • Zawczasu zamówcie fotografa. Wybierzcie kogoś z podobnym do waszego zmysłem estetyki. Miejcie też na względzie to, że w sezonie weselnym fotografowie nie mogą oderwać się od pracy. Im wcześniej skontaktujecie się z wybraną osobą i zarezerwujecie jej usługi, tym lepiej.
  • Nie myślcie o zadowalaniu innych. Może nie brzmi to zbyt empatycznie, ale ślub i wesele to przede wszystkim święto waszej miłości. Nie starajcie się spełniać oczekiwań rodziny czy znajomych. Myślcie przede wszystkim osobie i o waszych marzeniach.
  • Pamiętajcie o drobiazgach. Wszak diabeł tkwi w szczegółach - a, jak wiadomo, o nich najłatwiej zapominamy w gonitwie różnych spraw i obowiązków. Poświęćcie chwilę, by zawczasu wszystko przygotować. Fryzura, makijaż, krawat, albo i nawet plastry. To detale, ale wiele od nich zależy.

Jak zorganizować niezapomniany ślub i wesele?

Co jeszcze warto zrobić przed weselem - i czego unikać? Przede wszystkim, nie stresujcie się tak bardzo usadawianiem gości przy odpowiednich stolikach. Kuzynka panny młodej usiądzie przy najlepszych znajomych pana młodego? To nie koniec świata. Zwykle dobry humor udziela się wszystkim, a w radosnym gronie łatwiej przełamać pierwsze lody.

Warto jednak, byście zawczasu dopilnowali sprawy ubioru. Nie szukajcie garnituru i sukni ślubnej "za pięć dwunasta". Im szybciej zajmiecie się tematem, tym lepiej. Uwzględnijcie też ewentualność poprawek krawieckich - one często wymagają czasu.

Nie miejcie w sobie zbyt dużej chęci kontroli tego dnia. Po prostu się nim cieszcie, a jeśli coś pójdzie nie tak - nie pozwólcie, by zepsuło wam to humor. Najlepiej, jeśli przemyślicie wcześniej i opracujecie "plan B" - wszak zawsze dobrze mieć asa w rękawie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi tak ważne święto.

Zobacz wideo: Jak zorganizować wesele w dobie pandemii?

Zobacz też:

Chcesz kupić mieszkanie? 20 proc. wkładu własnego to za mało. Jakie są ukryte koszty kredytu?

Sposoby na długowieczność. Co można zrobić, aby dożyć setki?

Znamy wszystkie uczestniczki nowego sezonu "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Dlaczego zdecydowały się zgłosić?

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości