Porady

Cała para w ubrania. Szybki sposób na wygładzenie i odświeżenie ubrań

Porady

Parownica Philips STH7050/30

Wiele osób nie znosi prasowania, ale i tak wykonuje tę czynność, by po prostu dobrze wyglądać i nie chodzić w pogniecionych ubraniach. W tym artykule przedstawiamy urządzenie nieco różniące się od żelazka, czyli parownicę. Jak działa i dlaczego warto mieć własną?

Wygoda i czas

Zacznijmy od wygody i oszczędności czasu. Parownica, nazywana również steamerem (po angielsku steam to para wodna) to urządzenie, które nie wymaga od nas rozstawiania deski do prasowania i układania tkaniny na różne sposoby. Wystarczy powiesić rzecz na wieszaku i przystąpić do działania. Urządzenie wielkości średniej suszarki do włosów szybko i sprawnie pokonuje wszystkie zagniecenia, również te w miejscach trudno dostępnych. A to wszystko dzięki odpowiednio rozprowadzanej parze wodnej.

Szybkie odświeżenie bez przypaleń

Kolejną istotną cechą parownicy jest to, że umożliwia szybkie odświeżenie ubrań zarówno w domu, jak i w wielu innych miejscach. Wystarczy zabrać ją ze sobą w podróż i przestać się już obawiać, że garnitur, koszula czy sukienka się pogniecie. Ułatwia to również transport tych rzeczy. A odświeżenie polega nie tylko na usunięciu zagnieceń, ale również nieprzyjemnych zapachów i bakterii.

Parownica, w przeciwieństwie do żelazka, nie wymaga bezpośredniego kontaktu z prasowaną tkaniną. Dzięki temu mamy pewność, że nic nie zostanie przypalone czy pobrudzone, jak to się często zdarza w trakcie prasowania żelazkiem.

Najlepsza parownica

Dobrym przykładem takiego urządzenia jest parownica Philips STH7050/30. Poza wyżej wymienionymi cechami dobrej parownicy, posiada również specjalnie opracowane parametry, które czynią ją jedną z najlepszych na rynku.

Parownica Philips STH7050/30 posiada wyjątkową, ruchomą głowicę, która umożliwia wygładzanie ubrań pod każdym kątem, zarówno w pionie, jak i poziomie. Spiczaste zakończenie płyty parowej pozwala dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc. Z kolei dzięki technologii Optimal TEMP płyta nagrzewa się do optymalnej temperatury, bezpiecznej dla wszystkich tkanin. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu możemy być spokojni – ubrania nam się nie przypalą i nie zabrudzą. Dodatkowo silny strumień pary wodnej (28 g/min) rozluźnia włókna tkanin, dzięki czemu są nie tylko skutecznie wygładzone, ale również całkowicie odświeżone – tak rozprowadzana para wodna z powodzeniem usuwa nieprzyjemne zapachy i aż do 99,99% bakterii, co zostało potwierdzone badaniami.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości