Hobby

Lego Masters w świątecznej wersji. "Z klocków można zbudować absolutnie wszystko"

Hobby

Aktualizacja:

Bombki, choinki, sanie i renifery z klocków? Brzmi nieprawdopodobnie, ale wszystko jest możliwe. Udowodnili to w naszym studiu Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, zwycięzcy „Lego Masters”. Ozdoby przygotowywali też Oliwier Janiak i Karolina Malinowska, goście specjalni świątecznego odcinka programu, który będzie można zobaczyć wieczorem w TVN.

Lego Masters - kto zwyciężył w pierwszej edycji

W finałowym odcinku Lego Masters każda z drużyn mogła zbudować z klocków, co chciała. Zwycięzcami zostali Rafał Zub i Kuba Pleśniarski, którzy przyćmili konkurentów monumentalną budowlą fragmentu miasta inspirowaną Tokio.

38-letni Rafał jest architektem. Kiedy miał 2 lata rodzice kupili mu pierwszy zestaw Lego. W pewnym momencie zabawa przerodziła się w pasję - zaczął kupować i kolekcjonować serie. Obecnie ma 400 zestawów Lego, czyli 200 tys. klocków.

Jakub ma 31 lat i jest fotografem. Pracował dla takich magazynów jak "Vogue Polska", "L'Officiel Hommes Poland" czy "L'Officiel Lithuania". Lego było obecne w jego życiu od dzieciństwa – ma o 8 lat starszego brata, więc od kiedy pamięta w domu było dużo klocków. Kiedy poznał Rafała zobaczył, że można je postrzegać zupełnie w inny, dorosły sposób.

W Dzień Dobry TVN zwycięzcy Lego Masters przygotowali choinkowe ozdoby.

- Nasze domki, które mamy pod choinką, powstają już pod koniec listopada. Kuba jest tradycjonalistą, jeżeli chodzi o ozdoby świąteczne - mówi Rafał Zub.

- Choinka jest klasyczna, natomiast pod choinką jest absolutne szaleństwo Lego. Mamy całe miasteczko: domek z piernika, dom Mikołaja i pani Mikołajowej, a wisienką na torcie jest pociąg, który jeździ dookoła - opowiada Jakub Pleśniarski.

Szaleństwo dzieje się nie tylko pod choinką, ale i na samym drzewku.

- Mamy Mikołaja, dziadka do orzechów, sanie, tak że - jeśli chodzi o budowę z klocków, to ogranicza nas tylko wyobraźnia - podkreślała Karolina Malinowska.

- To jest najwspanialsze, że z klocków można zbudować absolutnie wszystko, tylko to musi powstać w naszej głowie - przyznał Kuba.

Lego Masters - odcinek świąteczny

W specjalnym, świątecznym odcinku programu do walki staną dwie drużyny, którym pomagać będą goście specjalni – Karolina Malinowska i Olivier Janiak.

Zawodnicy mają zbudować most oparty na wcześniej przygotowanych pylonach, który ma pomóc Mikołajowi oraz jego pomocnikom przewieźć prezenty. Dodatkowo musi zostać przystrojony w świąteczne dekoracje.

O zwycięstwie zadecyduje wytrzymałość mostów. W tym celu prowadzący - za pomocą zdalnie sterowanych sań świętego Mikołaja zbudowanych z Lego - dokona testu. Jego pojazd musi przemieszczać się po moście ze specjalnym ładunkiem, który przy każdej kolejnej próbie będzie się zwiększał - od 1 do 10 kg.

Zwycięży drużyna, której most wytrzyma większą ilość kilogramów. Nagroda zostanie przekazana na cele charytatywne.

Premiera świątecznego odcinka Lego Masters odbędzie się w sobotę o 20:05 w TVN.

Zobacz też:

Marcin Prokop w "LEGO Masters". Prowadzącego wybrał Brad Pitt!

Lego wspólną pasją taty i syna. "Z klocków można zbudować to, czego nie da się kupić w sklepie"

W świecie LEGO. Łukasz Więcek i Damian Krępa, uczestnicy programu "Lego Masters" budują studio Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Luiza Bebłot

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości