Sennik

Góry - sennik. Znaczenie i symbolika

Sennik

Aktualizacja:

To, co czujesz we śnie, widząc góry, często odzwierciedla twoje rzeczywiste uczucia. W podstawowym rozumieniu szczyt góry oznacza, że masz nadzieję na polepszenie swojej sytuacji życiowej, ale nie wiesz jeszcze, jak to osiągnąć. Sprawdź, jak prawidłowo odczytać sen o górze, kiedy pojawia się ona także w innych kontekstach.

Sennik - widzieć góry, wysoka góra

Góra widziana w całości symbolizuje pewność siebie i stałość w dążeniu do wytyczonych celów. Sam szczyt oznacza jeden konkretny cel, który pragniesz osiągnąć. W senniku egipskim góra zwiastuje ogromne przeszkody, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, ale które z pewnością jesteś w stanie pokonać.

Istotne jest także, jak we śnie trafiłeś na górę i co na niej robisz. Gdy droga na szczyt jest ciężka i najeżona trudnościami, jest to pewna wizualizacja twojego życia i towarzyszącego ci poczucia, że cały czas masz w nim “pod górkę”.

Góra - sennik - okoliczności

W interpretacji twojego snu bardzo ważne jest dokładne przeanalizowanie sytuacji, w której się znajdujesz. Gdy wspinasz się z opiekunem, to znaczy, że w życiu również go posiadasz. Powinieneś słuchać jego rad, prawie zawsze są bowiem słuszne. Jeśli we śnie się wspinasz, to może być znak, że musisz pokonać wiele trudności, ale w ostatecznym rozrachunku to ci się uda i pozwoli osiągnąć stan upragnionego szczęścia.

>>> Zobacz też:

Jak zbudować poczucie własnej wartości i pokochać siebie?

Sen góry - odczytanie i znaczenie

Jeśli we śnie schodzisz z góry, oznacza to ulgę i zasłużony odpoczynek po ciężkiej pracy. Gdy siedzisz na szczycie góry, to znaczenie jest głębokie, a nawet transcendentne - osiągnąłeś pewien poziom swojego rozwoju duchowego i teraz dzięki długim refleksjom będziesz stawał się coraz lepszy. To wielka szansa od losu - dobrze ją wykorzystaj.

Jeśli we śnie spadasz z góry, nie wróży to niczego dobrego. Prawdopodobnie czeka cię duże rozczarowanie. Gdy dodatkowo pojawi się krew, to odczytanie jest jeszcze bardziej negatywne - czeka cię poważny życiowy kryzys. Wysokie góry otoczone chmurami to z kolei symbol jedności ciała i umysłu.

Góra, która się chwieje to wrogość, która otacza cię ze strony otoczenia. Zupełnie odmienne znaczenie w senniku ma góra wulkaniczna, symbolizuje bowiem wiernych przyjaciół, z pomocą których pokonasz wszystkie czekające cię przeszkody.

Jeśli we śnie znajdujesz się u podnóża góry i nie jesteś pewny, czy powinieneś próbować ją zdobyć, to znak, że podświadomie zdajesz sobie sprawę ze swojej nieśmiałości - najwyższy czas ją pokonać. Jeśli jednak zdecydujesz się wejść na szczyt, to mimo wszystko czekają cię zmiany na lepsze.

Jeśli śni ci się odpoczynek w czasie wspinaczki na górę, powinieneś bardziej uważać na swoje zdrowie i zacząć się oszczędzać. Co ciekawe, jeśli w czasie wspinaczki brakuje ci sił, to wcale nie znaczy, że w realnym życiu będzie tak samo - wręcz przeciwnie, czeka cię wzrost.

Zdobycie szczytu w czasie snu to znak, że wkrótce osiągniesz swoje cele i zrealizujesz marzenia. Jeśli natomiast schodzisz z góry, to symbol tego, że zamykasz właśnie jakiś etap w swoim życiu, ale nie wiesz jeszcze, co teraz powinieneś zrobić. Łysa góra wróży głód i trudne do pokonania przeszkody.

Co zaskakujące, gdy przyśni ci się szczyt otoczony bardzo piękną scenerią, wkrótce czeka cię przygnębienie. Jeśli zdobycie szczytu przyszło ci z łatwością, że możesz być zadowolony ze swoich poczynań. Góra z zamkiem zapowiada natomiast rychły sukces na polu finansowym.

Sennik - góra z wulkanem

Sen taki ostrzega przed ryzykiem związanym z nadchodzącymi planami. Powinieneś bacznie obserwować swoje otoczenie. Może także oznaczać, że dusisz w sobie emocje i podświadomie bardzo pragniesz się ich pozbyć. Powinien być to dla ciebie impuls do zmiany w tej kwestii. Jeśli wulkan dodatkowo wybucha, to zły znak - czeka cię niebezpieczeństwo. Niestety może się okazać, że nie będziesz w stanie poradzić sobie z przeciwnościami losu.

Sennik - góra lodowa

Symbolika tego snu jest dość jednoznaczna - czeka cię życiowa próba. Jeśli jednak będziesz odważny i odpowiednio nastawiony, to pokonasz przeciwności i spotka cię za to sowita nagroda.

Sennik - wzgórze. Co oznacza?

Oznacza twoje pragnienie komfortowego życia, którego nie udało ci się jeszcze osiągnąć. Czasami symbolizuje też wyjątkową więź, która łączyła cię z matką w dzieciństwie. Może także podpowiadać ci, że powinieneś uczynić większe wysiłki w celu duchowego rozwoju.

Sennik - górka - symbolika

Prawdopodobnie twoja podświadomość podpowiada ci, że czasami twoje pragnienia i aspiracje są nazbyt wygórowane. Pamiętaj, że czasami warto jest dać sobie odrobinę luzu i swobody.

Sennik - wycieczka w góry

Oznacza zwykle, że w życiu cierpliwie pokonujesz kolejne przeciwności. Gdy odbywa się ona dodatkowo w przyjemnej, wiosennej aurze to znak, że jesteś pełen nadziei i entuzjazmu.

>>> Zobacz też:

Pozostałe wiadomości