Sennik. Sen o kocie – przed czym nas ostrzega?

Sennik dla dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Koty są jednym z najczęstszych motywów sennych. Czasem zwiastują pomyślność. Częściej ostrzegają. Jeśli miałeś sen o kotach, sennik rozwieje twoje obawy i podpowie, na co musisz uważać.

Sen nie jest tylko czasem, podczas którego nasz organizm się regeneruje i zbiera siły na kolejny dzień. Kiedy my odpoczywamy, nasz umysł nie śpi i podsuwa różne obrazy. Wielu ludzi doświadcza proroczych snów. Jeśli będziemy bacznie przyglądać się snom i je prawidłowo analizować, możemy uniknąć niepowodzeń albo przygotować się na szczęście. Jednym ze zwierząt, które dość często występują w snach jest kot, a sennik precyzuje, co to dla nas oznacza.

Ponieważ kot jest zwierzęciem, które się albo uwielbia albo nienawidzi, tuż po przebudzeniu sam sen może wzbudzać ambiwalentne uczucia. Warto mu się jednak przyjrzeć nieco bliżej. Jak pokazuje sennik, kot obecny we śnie może mieć skrajne tłumaczenia. Jego obecność może być interpretowana pozytywne i negatywne. Chociaż motyw ten jest dosyć powszechny, za każdym razem przyśni się inny kot i w innych okolicznościach. I to właśnie one będą kluczowe w prawidłowej interpretacji kociego snu.

Sennik „kot” – ogólne znaczenie

Koty towarzyszą człowiekowi od starożytności. W Egipcie były utożsamiane ze szczęściem, płodnością i radością. Były jednymi ze świętych zwierząt, którym oddawano cześć. Z kolei w średniowieczu zwierzętami tymi pomiatano, uważając za fałszywe. Najczęściej mówi się o tym, że sen o kotach stanowi dla nas przestrogę, powinien wzbudzić czujność. Być może jest zwiastunem nieszczęśliwego zdarzenia albo informuje o obecności w naszym otoczeniu fałszywych osób. Według tego, co mówi sennik, kot nie musi, ale może nam coś zasygnalizować. Są jednak osoby, które nie wierzą w negatywne przesłanie, za to dopatrują się pozytywów. Wszystko dlatego, że zwierzę te ma jeszcze jedno znaczenie – może wróżyć szczęście i pomyślność. Jeżeli sen o kotach dotyczy mężczyzn, może oznaczać skrywaną namiętność albo jest ostrzeżeniem przed kobiecym fałszem.

Kot a jego kolor - sennik

Wśród wielu tłumaczeń, sennik podkreśla rolę, jaką pełni czarny kot, który właściwie prawie zawsze wiąże się z czekającymi nas wkrótce przykrościami. Tak jak mamy wiele przesądów związanych z czarnymi kotami, tak i we śnie zwierzaki te są pechowe, a po przebudzeniu lepiej na siebie uważać. Wkrótce mogą pojawić się na przykład kłopoty finansowe, czy kłótnie. Mało tego, sen, w którym występuje czarny kot może nie dotyczyć nas bezpośrednio – możliwe, że nieszczęście spotka kogoś nam bliskiego.

Innym kolorem kota, o ważnym znaczeniu, jest rudy. Sny z jego udziałem mogą być tłumaczone na dwa sposoby. Sennik podaje, że rudy kot dotyczy rozbudzonego erotyzmu, co wynika z potrzeb seksualnych, jakie nie zostały zaspokojone. Przy czym nie musimy być ich świadomi. Druga interpretacja dotyczy zwierzaka, które we śnie było agresywne. Wtedy należy skoncentrować się na otaczających ludziach, bo wśród nich jest ktoś fałszywy o podwójnym obliczu. Sen z białym kotem mówi o czymś zupełnie przeciwnym – uznajemy kogoś za nieszczerego, a taki nie jest.

Sen o małych kotkach

Poza znaczeniem koloru czworonoga, sennik zwraca uwagę na małe kotki. Kociaki kojarzą się z niewinnością. Jeżeli śnią się dorosłemu, być może odczuwa tęsknotę za minionym dzieciństwem i zabawą. Analizując sen o małych kotach, warto przypomnieć sobie jego szczegóły, bo jeśli maluchy były puszyste i urocze, sen może być dla nas sygnałem, że w naszym życiu brakuje łagodności i ciepła. Z kolei zabawa z kociakami sygnalizuje zakończenie kłopotów z przyjaciółmi. Bawiąc się we śnie z dorosłym kotem, dostajemy sygnał, że wchodzimy w relację z osobą, która jest niepewna, chce nas wykorzystać albo się od nas odwróci. Sennik mówi, że mały kotek czasem zwiastuje miłość albo nową pasję. Mniej pozytywne znaczenie ma sen, w którym jest duży kot. Jego wielkość symbolizuje czyhające na nas zagrożenie. Im większe jest zwierzę, tym groźniejszego mamy wroga.

Inne znaczenia snu o kotach

Innym popularnym motywem, jaki pozwala przeanalizować sennik,myszy i koty. Śniąc o polującym kocie, trzeba się przygotować na to, że gdzieś w otoczeniu jest osoba chcąca komuś zaszkodzić, która jest fałszywa. W trakcie analizy snów, liczy się to, jaki jest temperament zwierząt. Jeżeli kot się łasi, ponownie powinniśmy zachować ostrożność. Oznacza to nieszczere komplementy, a ktoś próbuje nas wykorzystać. Natomiast gryzący kot, wedle tego, co zawiera sennik, każe nam się przygotować na starcie z jakąś osobą. W przypadku, kiedy śniąc odczuwamy ból albo kot robi zadrapania, możemy się spodziewać, że w życiu również poniesiemy pewne straty w ważnej dla nas sferze życia. Podobnie jak czarny kot, tak i chory kot według sennika jest zwiastunem rozczarowania i niepowodzeń. Za to jego zabicie lub odganianie oznacza unikanie przykrości.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Jena Ardell/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości