kot

  kot

  Kot Stepan wraz ze swoją właścicielką musiał uciekać z ostrzeliwanego Charkowa. Jego losy obserwowały miliony internautów. Teraz zwierzak otrzymał prestiżową nagrodę World Influencers and Bloggers Awards 2022. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

  Kot został skradziony podczas inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie.

  Koty, podobnie jak ludzie, muszą znajdować się pod stałą opieką lekarską. Czasem jednak, mimo przeprowadzania regularnych badań krwi i wykonywaniu szczepień, opiekun nie jest w stanie uchronić pupila przed każdą dolegliwością. Choroby takie jak FIP zbierają swoje żniwa, a człowiek często pozostaje bezsilny.

  To się nazywa prawdziwy gigant. Kot imieniem Dexter wrócił do swojego pana po kilkuletniej nieobecności. Wcześniej zaliczył nie tylko pobyt na morskiej platformie, ale również w więzieniu, gdzie był nazywany "jednookim Joe".

  Nagranie zobaczyło już 50 milionów osób.

  Dlatego też wielu z nas szuka skutecznych i sprawdzonych sposobów, jak usunąć zapach moczu kota i psa. Jakie środki dobrze działają?

  Jakie wybrać i jak zrobić je samodzielnie?

  Mały pies lub kot, który został zbyt wcześnie rozdzielony z matką, przeżywa ogromny stres. Nowy opiekun powinien zadbać o socjalizację pupila, czyli przyzwyczaić go do nowego miejsca.

  "Przeżywali nieprawdopodobny dramat".

  Krystian Ferretti i jego ukochana, Oliwia Czajka, od jakiegoś czasu cieszą się obecnością nowego domownika. Para zdecydowała się wziąć pod opiekę długowłosą kotkę brytyjską. Zwycięzca programu "Hotel Paradise 3" opublikował w mediach społecznościowych urocze zdjęcie z pupilem, wprawiając tym samym w zachwyt internautów.

  Smak karmy jest bardzo ważny dla zwierząt. Ani koty, ani psy nie lubią zwietrzałego i wysuszonego pokarmu. Z kolei z ekonomicznego punktu widzenia bardziej się opłaca kupować chrupki w większych opakowaniach. Dobrze dobrany pojemnik na karmę dla psa i kota pozwoli zachować na dłużej walory smakowe.

  Wraz z pojawieniem się nowego domownika, właściciel powinien zaopatrzyć się w szereg akcesoriów składających się na kocią wyprawkę. Wprawdzie na pierwszym miejscu znajdują się takie elementy jak kuweta, żwirek, karma czy drapak, ale ważną częścią wyposażenia są również zabawki dla czworonoga. Wiele z nich to tradycyjne materiałowe myszki, piłki, wędki czy tunele. Niegasnącą popularnością cieszy się także laser do zabawy z kotem. Na czym polega jego działanie i czy aby na pewno jest w pełni bezpieczny?

  W Światowy Dzień Kota przypominamy, że każde zwierzę zasługuje na bezpieczny i pełen ciepła dom. Nie wszystkie czworonogi mogą jednak liczyć na ten komfort. Żyją w schroniskach i wciąż czekają na nowych opiekunów i bezwarunkową miłość. Poznajcie historie Bonusa, Manci, Smeagola i Bogusia z Fundacji Przyjaciele Palucha. Razem możemy odmienić ich los.

  Niektórzy uważają, że koty to stworzenia "bez duszy" i nie potrafią się przywiązać do człowieka. To jednak nie jest prawda - potrafią być czułe, kochające i wspierające. O tym, jak wiele potrafią wnieść do codziennego życia przekonują się codziennie różni celebryci. Sprawdź, jak wyglądają koty gwiazd!

  Sprawa może trafić do sądu.

  Andrzej Placek to prawdziwy wilk morski, który podczas samotnego rejsu zwiedził kawał świata. W podróży towarzyszyła mu jedynie kotka o imieniu Tosia. Jak przebiegała ich wyprawa? O tym żeglarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Kot to zwierzę, które teoretycznie całe swoje życie spędza w naszym mieszkaniu. Czasem jednak zdarza się sytuacja, gdy musimy przenieść go z miejsce na miejsce bądź też z jakiegoś względu odizolować. Wówczas przydatna okazuje się klatka dla kota. Poszczególne modele są tworzone w taki sposób, aby spełniać swoje zadanie, jednocześnie zapewniając zwierzęciu odpowiednie warunki, w tym odpowiednią ilość miejsca, by mogło się swobodnie ułożyć.

  Koty są uznawane za zwierzęta, które nie podporządkowują się woli człowieka i zawsze chodzą swoimi ścieżkami. Czy przekonanie to nie wynika z ich specyficznej komunikacji z człowiekiem? Czy można je nauczyć mówić w "naszym" języku? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Większości miłośników kotów termin FIV jest dobrze znany. Pod tą nazwą kryje się wirus zespołu nabytego niedoboru immunologicznego kotów. FIV jest skrótem od angielskiego feline immunodeficiency virus. Nazywany błędnie kocim AIDS, przypomina ludzki odpowiednik wirusa HIV. Zarażone nim zwierzę cierpi na niedobór odporności, zwiększający podatność na choroby infekcyjne. Należy jednak wiedzieć, że FIV nie jest wyrokiem śmierci dla kota. Jeżeli zadba się odpowiednio o zwierzę, może mieć ono przed sobą długie i szczęśliwe życie.

  Obowiązkowe szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie - wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał rozporządzenie. Zgodnie z nim, koci opiekunowie muszą zaszczepić swoich pupili w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota trzeciego miesiąca życia. Jak często trzeba powtarzać szczepienie?

  "Tragedią dla psa jest kapusta z grzybami".

  Domowe przysmaki dla kota mogą stanowić cenne uzupełnienie diety opartej na zdrowej karmie. Sprawiają przy tym wiele przyjemności czworonogom. Należy jednak starannie je wybierać. Nieodpowiedni smakołyk może bowiem kotu zaszkodzić.

  Chciałbyś zacząć spacerować ze swoim kotem? Dowiedz się, jak wybrać szelki dla zwierzęcia, i zadbaj o jego bezpieczeństwo podczas wspólnych przechadzek.

  Trudno jest walczyć z mitem, że mleko dla kota jest zdrowe, tym bardziej, że jest on wciąż utrwalany przez popkulturę. Tymczasem jedynym rodzajem mleka, jaki powinien się pojawić w kociej diecie do ok. 8–12 tygodnia życia, jest mleko matki.

  Twój kot drapie się w okolicy uszu częściej niż zwykle? Nie pozwala dotykać i głaskać uszu? Objawy te mogą świadczyć o chorobie pasożytniczej wywołanej przez świerzbowce. Dowiedz się, jakie jeszcze są jej objawy i co grozi twojemu kotu.

  Pojawienie się nowego domownika zawsze stanowi ważne wydarzenie. W przypadku kota należy zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które nie tylko ułatwią pupilowi aklimatyzację w nowym domu, ale dodatkowo umożliwią zaspokajanie codziennych potrzeb. Podstawowe elementy to kuweta i karma dla kota. Szeroki asortyment produktów w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Na co należy zwracać uwagę i jak znaleźć potrzebny model?

  Czarny kot to między innymi symbol czarownic i wiedźm. Wokół tych zwierząt narosło wiele mitów i przesądów. Czy znasz je wszystkie?

  Jak wykonać go samodzielnie?

  Na temat karmienia kotów istnieje wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Jak powinno wyglądać karmienie małego kota, a jak dorosłego? Jak prawidłowo karmić pupila, by zapewnić mu zbilansowaną dietę? Czy można zdać się na instynkt zwierzaka? Lepiej gotować samodzielnie czy zdać się na gotową karmę?

  W województwie lubelskim pijany mężczyzna znęcał się nad kotem w obecności swojego 10-letniego dziecka. Pod nieobecność żony wszczął awanturę, na którą zareagowali sąsiedzi, wzywając policję. We krwi miał trzy promile alkoholu.