Horoskop

Sennik – podróż i jej znaczenie. Jak tłumaczyć sen o podróży?

Horoskop

Aktualizacja:
Para przy motocyklu.

Sennik podróż najczęściej tłumaczy jako zapowiedź wielkich przemian w życiu, metamorfoz dotyczących zarówno statusu materialnego, jak i stanu duchowego. Trzeba jednak pamiętać, że w dużej części człowiek śni o podróży w sytuacji, kiedy jest na etapie przygotowań do konkretnej wyprawy.

Sennik podróż tłumaczy na wiele sposobów. Oprócz ogólnego rysu tego sennego symbolu przedstawiającego zmiany w życiu istotne okazują się szczegóły dotyczące środka transportu, długości podróży, jej celu. Wszystko to, zdaniem ekspertów zajmujących się znaczeniem snów, ma wpływ na interpretację konkretnego snu. To szczegóły opisu podróży informują o tym, czy sugerowane podświadomie zmiany będą trwałe i czy dana osoba jest do nich przekonana.

Podróż – sennik i symbole kultury

Sen o podróży to dość często pojawiający się w marzeniach sennych wielu osób obraz. Nierzadko jego pojawienie się w śnie jest umotywowane rzeczywistymi przygotowaniami do podróży, oczekiwaniem na wykupione wakacje, do których odlicza się dni. Wywoływać tego typu sen może również stres przed realną podróżą, na przykład dalekim lotem samolotem. Tłumacząc sobie znaczenie snu, warto więc uwzględniać w interpretacji podróży konkretne okoliczności, w jakich się on pojawia.

Sennik podróż tłumaczy przede wszystkim jako zapowiedź wielkich zmian w życiu, rozpoczęcia nowego jego etapu. Pod tym względem sen o podróży wyjaśniany jest właściwie zgodnie z ogólną interpretacją symbolu, jakim jest podróż. W przeważającej części kultur podróż i związana z nią droga są zapowiedzią zmian, do których dąży jednostka lub wspólnota. Celem podróży najczęściej miało być zdobycie jakiegoś drogocennego przedmiotu (słynna wyprawa Argonautów), pozyskanie magicznego środka lub tajemnicy świata. Podróż oznaczała także powrót do domu (przede wszystkim związana z postacią Odyseusza), który podróżującemu jawi się jako spokojna przystań po doznanych przygodach. W końcu podróż to także symbol wewnętrznej wędrówki ("Boska komedia" Dantego). Wszystkie te znaczenia znaleźć można w różnych interpretacjach snów o podróży.

Sen o podróży jako symbol nadchodzących zmian

Sennik podróż tłumaczy przede wszystkim jako znak nadchodzących lepszych czasów. Chodzić może o bardzo różne rozumienie owej poprawy losu. Może być ona związana zarówno z sytuacją zawodową, jak i prywatną. Może oznaczać znaczny przypływ gotówki umożliwiającej realizację planów, sukces zawodowy otwierający nowe ścieżki kariery, rozpoczęcie związku z nowym partnerem i wiele innych. Niezależnie od tego, co konkretnie sen o podróży miałby oznaczać, jego szczegóły sygnalizować mogą samopoczucie osoby śniącej, jej gotowość do podjęcia zmian, umiejętność wyznaczenia ich kierunku lub samodzielnego ich przeprowadzenia.

Sennik – podróż pociągiem, samochodem, autobusem

Podróż samolotem sennik tłumaczy najczęściej jako sygnał szansy na osiągnięcie wyższego stopnia rozwoju, szczęścia i wolności. Opisując sen, warto natomiast zwrócić uwagę, na to, z kim tym samolotem podróżujemy lub kto nim kieruje. Jeśli jest to osoba bliska śniącemu – na przykład jego matka, mąż, brat – może to oznaczać zbyt wysoki stopień zależność łączący te osoby, dominującą funkcję mamy lub taty w życiu śniącego. Podobnie sennik tłumaczy podróż pociągiem. Wybór tego środka transportu automatycznie kieruje w stronę interpretacji zakładającej pewną samodzielność osoby śniącej. Warto także uwzględnić miejsce w składzie pociągu, jakie podczas snu o podróży miałaby zająć dana osoba. Sennik podróż pociągiem w tylnych wagonach, ostatnich miejscach tłumaczy jako znak braku gotowości do przeprowadzenia zmian w życiu, niepewność co do planowanych działań, brak przekonania o słuszności swoich pomysłów. Przeciwnie, podróż samochodem według sennika to sygnał samodzielności (oczywiście, jeśli śniący jest kierowcą), gotowości wzięcia odpowiedzialności za własne decyzje. To także znak, że osoba śniąca sen o podróży jest zdeterminowana i przekonana o słuszności swojego postępowania. Podróż autobusem sennik przypisuje z kolei najczęściej indywidualistom, a także osobom, które odczuwają potrzebę dzielenia się swoimi przeżyciami z innymi ludźmi.

Daleka podróż i spóźnienie na pociąg według sennika

Sny o podróży obfitują również w dodatkowe szczegóły. Dotyczą one między innymi wygody podróży, która zdaniem wielu miałaby sygnalizować, że zmiany w życiu osoby śniącej będą się układać pomyślnie. Spóźnienie na podróż pociągiem według sennika to z kolei znak braku gotowości na zmiany. Sen o dalekiej podróży to zapowiedź długotrwałych zmian. Paradoksalnie jednak daleka podróż według sennika to także sygnał zastoju, regresu w życiu (tak osobistym, jak i zawodowym). Podróż donikąd to natomiast bardzo czytelny znak potrzeby zmian w życiu, jak również symbol samotności.

Co oznacza sen o wygranej w lotto? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co symbolizuje sen o żabie?

Jak przygotować okłady na oczy – lecznicze, odprężające?

Sennik – ptaki i ich mistyczne znaczenie w snach

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości