Newsy

Zimny Księżyc. Przed nami ostatnia pełnia w tym roku

Newsy

Victor Walsh Photography/ Getty Images Horoskop tygodniowy 15-21.11.2021 r.

Zbliża się pełnia Księżyca. Na niebie już od kilku dni wysoko świeci nasz naturalny satelita, a jego tarcza jest coraz większa. Wpływ Zimnego Księżyca, zwanego również Mroźnym Księżycem, bądź Księżycem Długich Nocy daje się odczuć co najmniej od tygodnia.

  • Kiedy wypada ostatnia pełnia w roku
  • Wpływ Księżyca na samopoczucie
  • Którym znakom zodiaku sprzyja Zimny Księżyc
  • Zimny Księżyc - negatywny wpływ

Zwiększona liczba wypadków drogowych, stany rozdrażnienia bez powodu, poczucie stresu i przemęczenia towarzyszą nam właściwie od początku grudnia.

Dzieje się tak z kliku powodów. Ostatnie dni roku są bardzo wymagające, ponieważ w okresach, w których kończymy cykle (na przykład cykl zodiakalny, chiński rok, rok kalendarzowy, ostatnie dni przed urodzinami), mamy do czynienia z przyspieszeniem wydarzeń, które niejako muszą się zmieścić w wyznaczonych im rocznikach i datach.

Na to nakłada się ostatnia Pełnia Księżyca, która przyspiesza wypalanie się nagromadzonej karmy i śrubuje emocje.

>>> Zobacz też:

Przesądy sylwestrowe – które z nich są najciekawsze?

Księżyc przepowiada pogodę

W tym roku Zimny Księżyc wypada 12. grudnia , ale jego wpływ rozszerza się na niemalże tydzień wcześniej i tydzień po uściśleniu się Pełni.

Ludowa nazwa tej pełni nawiązuje do pojawiających się razem z grudniową Pełnią pierwszych, większych mrozów.

Zimny Księżyc, czasami zwany również Księżycem Szronu wziął swoją nazwę po wielu dziesięcioleciach obserwacji, które dobitnie świadczyły o tym, że wraz z grudniowym Księżycem przychodzi mróz... i proszę wyjrzeć za okno.

Inne nazewnictwo wzięło się ze specyficznego położenia Srebrnego Globu względem Ziemi w grudniu. Jest on wtedy widoczny doskonale i przez wiele godzin, ponieważ jego tarcza wznosi się wysoko nad horyzontem. W związku z doskonałym położeniem, światło Księżyca można obserwować przez długie godziny, a że noce w tym miesiącu są najdłuższe w roku, więc z tych dwóch powodów ostatnia Pełnia została nazwana Księżycem Długich Nocy.

Wpływ Księżyca i długich nocy na nasze życie

Pełnia uściśli się 12. grudnia o godzinie 6.12 i będzie mieć miejsce w 19 stopniu znaku Bliźniąt. Ponieważ Słońce przebywa w znaku ognistym, a pełnia będzie mieć miejsce w znaku powietrznym dochodzi do ,,rozdmuchania'' ognia i w wielu miejscach mieliśmy do czynienia z różnego rodzaju pożarami. Do tego w grę wchodzi domena znaku Bliźniąt czyli kontakty i komunikacja międzyludzka. Tuż przed zimowym przesileniem ciężko będzie Nam zapanować nad rozedrganymi emocjami i możemy powiedzieć kilka słów za dużo . Wiele osób o nadwrażliwym systemie nerwowym, nie wytrzymuje nawału myśli i gonitwy pomysłów. Osoby o słabych umiejętnościach prowadzenia pojazdu mogą przeliczyć się z umiejętnościami. Być może przeciążone lotniska będą przeżywać załamanie i strajki . Podobnie jak linie kolejowe i dworce.

Musimy się również brać pod uwagę koniunkcję Wenus z Plutonem, a następnie z Saturnem, która rozpocznie się 13. grudnia, co będzie się wiązało z możliwością zwiększonej aktywności sejsmicznej.

Na szczęście Pełnia w Bliźniętach pozwoli nam na ruszenie tematów, których do tej pory unikaliśmy, obudzi ciekawość drugiego człowieka i da szansę na przełamanie lodów.

Przy zachowaniu ostrożności możemy wyciągnąć z trudnych układów przynoszonych przez pełnię Zimnego Księżyca wiele nauki i sposobności do rozwoju. Nie należy się bać, ale mieć świadomość, że teraz wszystko może iść niezgodnie z planem i trzeba mieć w zapasie godzinę czy dwie.

>>> Zobacz też:

Na co swędzi lewa ręka – zabobon czy objaw choroby?

Podczas ostatniej pełni trzy znaki muszą się mieć na baczności

Ostatnia pełnia w kalendarzowym roku nie będzie należała do najłatwiejszych, ale szczególnie uwzięła się na niektóre znaki. Najtrudniej znosić Pełnię Długich Nocy będą osoby urodzone w znaku Panny, Ryb oraz Raka. To właśnie wam mogą towarzyszyć teraz nagłe wybuchy złości, niekontrolowane emocje oraz poczucie, że wokół nagromadziło się mnóstwo chaosu.

Pełnia obleje łaskawym światłem

Jednak są osoby, które mogą czuć się beneficjentami tej trudnej pełni. Z pewnością należą do nich osoby urodzone w znaku Bliźniąt i Strzelca. Im teraz wszystko będzie się udawać, a Los nie poskąpi ciekawych niespodzianek, a nawet sypnie dodatkowym groszem. Z ostatniej pełni w roku skorzystają również Koziorożce oraz przedstawiciele znaku Wodnika - Wam Zimny Księżyc nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie, długie grudniowe noce mogą okazać się bardzo gorące z powodu nawału nowych uczuć.

Spokojnego dopalania i dopełniania się wydarzeń roku 2019 życzy Czytelnikom

Astrolog Merkurja

>>> Przeczytaj też:

Zobacz, jak wyglądał marcowy Superksiężyc w Buenos Aires, Argentyna

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Victor Walsh Photography/ Getty Images

Pozostałe wiadomości