Newsy

Bójka w Młodzieżowym Ośrodku wychowawczym. Nie żyje 16-letni chłopak

Newsy

x-news

Do tragicznej w skutkach sprzeczki doszło w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. RMF24 nieoficjalnie poinformowało, że w placówce doszło do bójki pomiędzy dwoma wychowankami. Jeden z nich nie żyje.

Bójka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Reporter RMF24 ustalił, że do sprzeczki doszło między dwoma wychowankami placówki. 16-letni Dawid K. miał pięścią uderzyć w klatkę piersiową swojego rówieśnika Dawida B. Po otrzymanym ciosie chłopak stracił przytomność oraz doszło do zatrzymania u niego akcji serca.

Jak powiedział PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych Marcin Świeży, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek rano. - 16-letni chłopak został uderzony, najprawdopodobniej w splot słoneczny, przez innego 16-letniego podopiecznego ośrodka - powiedział rzecznik.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Niestety pomimo reanimacji chłopak zmarł.

Okoliczności zdarzenia bada policja pod nadzorem prokuratora.

Przemoc w ośrodkach młodzieżowych

Przypadek bójki z Wałbrzycha nie jest odosobniony wśród młodzieżowych ośrodków wychowawczych. 4 grudnia doszło do awantury w Rewalu (Zachodniopomorskie).

Rzeczniczka tamtejszego pogotowia poinformowała o tym, że do szpitala został przywieziony 16-latek z raną kłutą biodra. Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach podkom. Zbigniew Frąckiewicz, do incydentu doszło w piątek, 4 grudnia około południa "na terenie jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych w powiecie".

- Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z nieletnich wychowanków został zraniony – podał podkom. Frąckiewicz.

Sprawę bada policja i prokuratura. Według nieoficjalnych informacji PAP najprawdopodobniej doszło do bójki między wychowankami.

Zobacz też:

Hotele zamknięte od 1 stycznia? Rząd chce ukrócić fikcyjne pobyty służbowe

Wyrok w sprawie odszkodowania Tomasza Komendy zapadnie w lutym. "Pojawiły się różnice w opinii psychiatrów i psycholog"

12-latka została matką. Rodzina i nauczyciele nie zauważyli ciąży

Zobacz wideo: Sportem zmienia życie młodych na lepsze

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| RMF24

Pozostałe wiadomości