Newsy

Kuzyn królowej Elżbiety II oskarżony o próbę gwałtu. Mężczyzna przyznał się do winy

Newsy

Aktualizacja:
Królowa Elżbieta II

Kolejny skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej. 34-letni Simon Bowes-Lyon, kuzyn królowej Elżbiety II został oskarżony o próbę gwałtu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Młodemu hrabiemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Monarchini będzie zdruzgotana.

W ostatnim roku o brytyjskich książętach było szczególnie głośno. Wszystko przez niespodziewane odejście z dworu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Od tamtej pory rodzice małego Archie'go układają życie na nowo za oceanem. Tym razem media noszą o Simonie Bowes-Lyonie. Kuzyn brytyjskiej monarchini usiłował zgwałcić kobietę w jej sypialni.

Kuzyn Królowej Elżbiety II z poważnym zarzutem

Mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirua młody hrabia zorganizował przyjęcie w zamku Glamis. To właśnie tu dzieciństwo spędziła Elżbieta, królowa matka.

Do napaści na tle seksualnym doszło w trakcie imprezy. Simon Bowes-Lyon wtargnął do sypialni, w której odpoczywała jedna z zaproszonych kobiet. Kuzyn Elżbiety II obmacywał swoją ofiarę, przypierał do ściany i mówił, że chce mieć z nią romans. Gdy ta kilkakrotnie go odepchnęła, hrabia nazwał ją "złą, wredną i okrutną" oraz powiedział, że nie ma prawa mówić mu, co może, a czego nie może robić we własnym domu. 34-latek był wówczas pod wpływem alkoholu.

Na szczęście kobiecie udało się uciec z pokoju i poinformować pozostałych gości o całej sytuacji.

Hrabia Simon Bowes-Lyon Hrabiemu stanął przed sądem

Simon Bowes-Lyon stanął w tym tygodniu przed sądem w szkockim mieście Dundee. Przyznał się do zarzucanej mu napaści seksualnej i przeprosił swoją ofiarę. Opuszczając sąd dodał także, że jest mu "bardzo wstyd", a wypity tego wieczora alkohol go nie usprawiedliwia.

Za popełnienie przestępstwa hrabiemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Na razie Bowes-Lyon został zwolniony z aresztu za kaucją, a jego dane wpisano do rejestru przestępców seksualnych.

Królowa Elżbieta II nie pozwoliła Meghan i Harry’emu korzystać z nazwy Sussex Royal

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości