Gorące tematy

Była partnerka Jeffreya Epsteina trafiła za kratki. Ghislaine Maxwell usłyszała m.in. zarzuty o molestowanie seksualne

światła policyjne

fhm/Getty Images

Gorące tematy

Była partnerka Jeffreya Epsteina trafiła za kratki. Ghislaine Maxwell usłyszała m.in. zarzuty o molestowanie seksualne

światła policyjne

fhm/Getty Images

Była partnerka Jeffreya Epsteina, jego powierniczka i współpracownica, została aresztowana  w związku z toczącym się dochodzeniem w sprawie wykorzystywania seksualnego. Ghislaine Maxwell postawiono sześć zarzutów. 

Ghislaine Maxwell aresztowana

Jak poinofmowało NBC News, Maxwell została aresztowana w czwartek rano w Bedford, w stanie New Hampshire. Maxwell, 58-letnia córka nieżyjącego już właściciela mediów brytyjskich, Roberta Maxwella, trafiła na pierwsze strony gazet w związku z doniesieniami o jej udziale w sprawie o molestowanie seksualne, którego dopuszczał się jej partner, Jeffrey Epstein. 

W federalnym akcie oskarżenia Maxwell postawiono sześć zarzutów. Należą do nich m.in.:  molestowanie seksualne, nakłanianie małoletnich do podróżowania w celu odbywania nielegalnych czynności seksualnych, a także krzywoprzysięstwo. 

Przedstawione zarzuty odnoszą się do roli, jaką oskarżona Ghislaine Maxwell, odrywała w wykorzystywaniu seksualnym i wykorzystywaniu wielu nieletnich dziewcząt przez Jeffreya Epsteina

- głosi oskarżenie.  Według oskarżycieli, Maxwell bezpośrednio przyczyniła się do krzywd, jakie swoim ofiarom wyrządził Epstein. Pomagała mu w werbowaniu ofiar, nakłanianiu ich do nielegalnych czynności seksualnych, jak i sama dopuszczała się nadużyć. Działo się to w latach 1995-1997 lub dłużej. W akcie oskarżenia pojawił się także zapis o tym, że zarówno Maxwell, jak i Epstein byli świadomi, że ich ofiary są niepełnoletnie. 

Sprawa Jeffreya Epsteina i powiązania z Księciem Andrzejem

Jeffrey Epstein to multimilioner, założyciel firmy inwestycyjnej International Assets Group, który w 2019 roku został oskarżony o sprowadzanie do swojej posiadłości dziesiątek nieletnich dziewcząt i ich seksualnie wykorzystywanie. Epstein miał im płacić po kilkaset dolarów za seks. Tym zaś, które nie chciały się na to zgodzić, płacił za przyprowadzanie kolejnych, potencjalnych ofiar. Według oskarżycieli, Jeffery werbował ofiary także po to, by później oferować je w zamian za pieniądze innym milionerom. 

Wśród nich miał znaleźć się także Książę Andrzej. Oskarżono go o kontakty seksualne z 17-letnią wówczas Virginią Roberts Giuffre, która w pozwie przyznała, że ​​była ofiarą handlu na tle seksualnym, ponieważ "została sprzedana" przez Epsteina i Maxwell. Książę Andrzej utrzymuje, że nigdy nie spotkał Virginii, pomimo że na światło dzienne wypłynęło zdjęcie, do którego przed laty zapozował właśnie z nastolatką. Prawdopodobnie fotografia została zrobiona w 2001 roku w londyńskim mieszkaniu Maxwell. 

Epstein został aresztowany w lipcu 2019 roku. Zmarł w areszcie miesiąc później, 10 sierpnia 2019 roku. Oficjalną przyczyną zgonu miało być samobójstwo. Epstein nigdy nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Ofiary Epsteina i Maxwell, nazywane "ocalałymi", w procesie domagają się odszkodowania w wysokości 557 mln dolarów wypłacanego z majątku Epsteina. 

Zobacz także:

"Superwizjer" TVN ujawnia: największa giełda kryptowalut w Polsce powiązana z przestępcami. "Jesteśmy na celowników tych osób"

Pokonują tysiące kilometrów, by dotrzeć na dializy. "Mogę umrzeć w każdej chwili"

Mimo 40-stopniowej gorączki zajmował się chorymi. "Sytuacja była ekstremalna"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Co sądzisz o tym artykule?
79
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0