molestowanie

  Kate Moss była jedną z najpopularniejszych supermodelek lat 90. ubiegłego wieku. W najnowszym wywiadzie ujawniła kulisy kultowych sesji, o których z zachwytem rozpisywała się prasa. Okazuje się, że niejednokrotnie jej granice były przekraczane przez fotografów.

  "Obstrukcję procesową opanował do perfekcji".

  "Przemoc i okrucieństwo"

  Rektor powiadomił prokuraturę.

  Niedwuznaczne propozycje i molestowanie. O agresji w przewozach zamawianych przez aplikację opowiedziało reporterom programu Uwaga! TVN kilka młodych kobiet. Ich relacje są wstrząsające.

  "Dziś bym w takiej sytuacji przywaliła" - komentuje po latach.

  W Dzień dobry TVN dziennikarze Adrianna Rozwadowska i Piotr Szostak opowiedzieli o niewystarczającej weryfikacji kierowców pracujących dla tego typu korporacji.

  Mężczyzna usłyszał zarzuty.

  "Muszę to z siebie wyrzucić, bo inaczej tego nie zamknę".

  Duchowny z Bytomia, który miał molestować ministrantów, oczekuje na proces w areszcie i utrzymuje, że oskarżający go chłopcy wszystko zmyślili. Jeden z nich w ostatnim czasie podjął kolejną próbę samobójczą w obawie przed wydłużającym się procesem. Sytuacji chłopców przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Reporterzy "Uwagi!" ponownie postanowili przyjrzeć się dramatowi, który miał rozgrywać się w punkcie przedszkolnym prowadzonym pod Łodzią. Sąd prowadził postępowanie w celu ustalenia, czy nastoletni syn dyrektorki placówki molestował dzieci. Jak to możliwe, że przy tego rodzaju zarzutach przedszkole wciąż działa?

  Decyzja o tym, aby poświęcić życie Bogu i Kościołowi nie przychodzi łatwo. Kim są mężczyźni, którzy postanowili wstąpić do seminarium? Jak wygląda przygotowywanie się do pełnienia posługi kapłańskiej? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mariuszem Sepioło, autorem książki "Klerycy. O życiu w polskich seminariach".

  18 czerwca odbyła się uroczysta gala rozdania nagród XII edycji konkursu "Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku". Wśród nagrodzonych znalazła się dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Nam opowiedziała, jak trafiła do fundacyjnej drużyny, a także o wyzwaniach i koniecznych zmianach, które poprawią bezpieczeństwo dzieci.

  Kościół katolicki już dawno przestał być nieskazitelną instytucją. Od wielu lat na światło dzienne wychodzą kolejne nadużycia, których dopuszczają się księżą. Do mediów coraz częściej zgłaszają się osoby, które były przez nich molestowane lub wykorzystywane seksualnie. O takich właśnie nadużyciach opowiada reportaż "KRÓLestwo" przygotowany przez Marcina Gutowskiego, reportera programu "Czarno na białym".

  13-latka wyznała swoim rodzicom, że była krzywdzona przez najbliższego sąsiada. 34-letni Vołodymyr Z. usłyszał zarzuty, jednak mimo poważnych oskarżeń, oczekuje na sprawę na wolności. Dziewczynka próbowała odebrać sobie życie.

  Gdy mówimy o pedofilu, to najczęściej przed oczami staje nam mężczyzna, który krzywdzi dziecko. Tymczasem nie jest to reguła. Molestowania dopuszczają się także kobiety, ale ich działania są bardziej subtelne i trudniej je zauważyć. Jak działa mężczyzna pedofil, a jak kobieta pedofilka? Jakie metody stosują i dlaczego to robią? Na ten temat rozmawiamy z Andrzejem Gryżewskim, psychologiem klinicznym, seksuologiem, psychoterapeutą, założycielem Instytutu Psychoterapii Arte Vita.

  Kilkadziesiąt dziewczynek przez blisko rok było molestowanych przez nauczyciela podczas lekcji języka angielskiego. Rodzice nie mogą się pogodzić z niskim wyrokiem dla mężczyzny. Opowiedzieli o tym w reportażu magazynu UWAGA! TVN.

  Gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy mieli wykorzystać seksualnie czternastoletnią dziewczynkę. Nastolatka została zgwałcona, a całe zdarzenia zostało uwiecznione na nagraniu wideo. Jeden z przestępców może trafić do więzienia na resztę życia, drugiemu grozi dziesięć lat odsiadki.

  Woody Allen od wielu lat mierzy się z zarzutami o molestowanie swojej córki, Dylan Farrow. Teraz znany reżyser po raz pierwszy od blisko 30 lat udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji CBS i odniósł się do tych oskarżeń. Co powiedział?

  Mimo że nasz kraj od 40 lat ma obowiązek przeciwdziałać szkodliwym dla praw kobiet stereotypom, w praktyce niewiele się zmienia. Tymczasem krzywdzące schematy utrudniają paniom m.in. realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji i sprawdzić, o jakie prawa muszą walczyć współczesne Polki.

  Woody Allen odpiera zarzuty swojej przybranej córki o molestowanie. Dylan Farrow po raz kolejny odpowiedziała mediom o tym, jak to Allen miał ją molestować, kiedy była jeszcze 7-letnią dziewczynką. Reżyser konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Teraz zabrał w tej sprawie głos.

  Dita Von Teese wydała oświadczenie w sprawie zarzutów pod adresem Marilyna Mansona, jakie na początku tygodnia padły ze strony jego byłej panterki, Evan Rachel Wood. Jest to o tyle waży głos, że gwiazda światowej burleski jest ex żoną kontrowersyjnego muzyka.

  Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych i używania insygniów biskupich. Został też pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze. Komunikat dotyczący byłego metropolity wrocławskiego wydała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Postać 97-letniego obecnie hierarchy pojawiła się w filmie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, w którym przedstawiono przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.

  Z autobiografii "Greenlights" dowiadujemy się, że Matthew McConaughey jako nastolatek padł ofiarą molestowania seksualnego. W Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk pochyliła się nad traumatycznym doświadczeniem aktora.

  O maleńkiej wyspie Jersey w naszym kraju zrobiło się głośno zaledwie kilka lat temu, kiedy pewien Polak popełnił tam szokującą zbrodnię. Wówczas Ewa Winnicka i Dionisios Sturis udali się na miejsce w celu opisania historii. Przypadkowo odkryli wstrząsającą tragedię dzieci, którą opisali w książce "Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia".

  75-latek molestował 10-latka w poznańskim autobusie. Podejrzany został aresztowany i usłyszał zarzuty. Może mu grozić nawet do 18 lat więzienia. Kilka miesięcy temu mężczyzna wdarł się na teren przedszkola.

  Aktorka, reżyserka i kobieta, która przez wielu uważana jest za skandalistkę. Asia Argento oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Potem, sama została posądzona o ten czyn. Jak było naprawdę?

  Emily Ratajkowski twierdzi, że została wykorzystana seksualnie przez fotografa Jonathana Ledera. Do molestowania miało dojść po nagiej sesji zdjęciowej z 2012 roku. Wstrząsające szczegóły modelka ujawniła w artykule, który napisała dla "New York Magazine". Fotograf zaprzecza tym zarzutom.

  Nauczyciel z zielonogórskiej podstawówki został oskarżony o wykorzystanie seksualne uczennicy. Nikt ze szkoły nie zauważył, że adoruje on dziecko. Reporterzy Uwagi! TVN, jako jedyni dziennikarze, rozmawiali z matką ofiary molestowania seksualnego.

  43-letni wychowawca kolonijny podejrzany jest o molestowanie nastoletniego chłopca. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty. Sprawę relacjonują reporterzy Uwagi! TVN.