Newsy

Poczuj wiosnę z piosenką "Kwiaty". Na naszej scenie zespół Shama

Newsy

Wiosna już się rozgaszcza za oknem i liczymy, że niedługo znów wszystko się zazieleni. Jaką więc inną piosenką można by ją ugościć? Proponujemy Wam utwór "Kwiaty" zespołu Shama. To młodzi, zdolni artyści z Warszawy, którzy do codzienności wprowadzają nowy, ciekawy rytm. Inspirują się przeszłością, eksplorując przy tym nowe brzmienia.

Shama - "Kwiaty"

"Czteroosobowa zżyta ekipa z Warszawy" - tak w mediach społecznościowych przedstawia się zespół Shama. To młodzi muzycy, którzy zarówno czerpią z brzmień muzyki lat 60-tych, jak i inspirują się twórczością współczesnych twórców, jak np. Billie Eilish. Artystów połączyła miłość do starego bluesa i rocka, czego echa pobrzmiewają w ich piosenkach. Usłyszeć je można m.in. w singlu "Kwiaty", zaprezentowanym dziś przez zespół w naszym programie.

"Kwiaty" na scenie Dzień Dobry TVN

Shama to zespół, który łączy prawdziwa przyjaźń. Wokalistką jest Basia (Barbara Tomaszewska), gitarzysta to Jan Bachniak (vel "Jimi"), a za pianino odpowiada Antoni Zbytniewski. Niestety, Kacper "Kacpi" Smoliński - były trębacz i pianista, w zespole grający na perkusji - nie mógł być obecny w studio.

Shama - kariera

Choć Shama jest jeszcze bandem młodym stażem, to już ma na swoim koncie spore sukcesy. Muzycy zajęli pierwsze miejsce w 7. edycji konkursu Stage4YOU, wystąpili na Juwenaliach UW w 2019 r., mieli serię klubowych koncertów w Warszawie. Zagrali też na dużej scenie Areny Gliwice. Nie chcą jednak na tym poprzestać i planują rozwijać się dalej. Po wysłuchaniu singla "Kwiaty" już nie możemy się doczekać ich dalszych twórczych projektów!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Wielkanoc 2021 - czy będzie można święcić pokarmy? Ministerstwo zdrowia wyda zalecenie

Moda na ubrania z drugiej ręki w dobie pandemii. "Styl vintage zyskuje na popularności"

W ciąży przeszła udar. "Lekarze powiedzieli, że żona do rana raczej nie przeżyje"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości