blues

  blues

  Wiosna już się rozgaszcza za oknem i liczymy, że niedługo znów wszystko się zazieleni. Jaką więc inną piosenką można by ją ugościć? Proponujemy Wam utwór "Kwiaty" zespołu Shama. To młodzi, zdolni artyści z Warszawy, którzy do codzienności wprowadzają nowy, ciekawy rytm. Inspirują się przeszłością, eksplorując przy tym nowe brzmienia.

  Spokojne, kołyszące dźwięki zabrzmiały na naszej scenie na dachu. Charakterystycznym, nieco zachrypniętym głosem utwór "Po prostu" wykonał Sosnowski. Rozparci na leżakach towarzyszyli mu dwaj gitarzyści. Posłuchajcie piosenki i dajcie się unieść łagodnemu bluesowi.

  Była piosenkarką bluesową, która z powodzeniem występowała na polskiej scenie muzycznej przez kilka lat. Jej największym przebojem jest piosenka "Poczekalnia PKP". Nagle, pod koniec lat osiemdziesiątych przestała śpiewać, wyjechała z Polski do Niemiec i zajęła się akupunkturą japońską. Oto historia Elżbiety Mielczarek.

  Blues zawładnął ich życiem. Pierwsza płytę od której wszystko się zaczęło to była płyta legendarnego The Rolling Stones. Potem poszło jak z płatka. Dziś cała rodzina prowadzi jedyną w Polsce gazetę o bluesie. I nie jest to już "baby blues" tylko dojrzała fascynacja!

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół blues-rockowy Voice of America. Zaprezentował akustyczną wersję utworu „Promised Land”. Posłuchajcie! Podoba się Wam?

  Ekipa Dzień Dobry TVN udała się do Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie aktor i reżyser Arkadiusz Jakubik i reżyser Jan Kidawa-Błoński szukali głównego odtwórcy roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa". Czy znaleźli osobę, która wygląda i śpiewa tak jak zmarły Ryszard Riedel, wokalista zespołu Dżem?

  Filmik zamieszczony w sieci przez tatę 7-letniej bluesującej Jagody podbija serca i uszy internatów. Bluesującą rodzinę zna cała Polska. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: lider zespołu 2late i tata trzech muzykalnych córek Artur Krystek, Jagoda Krystek, której filmik podbija Internet oraz Martyna Krystek - trzeci, zdolny "składnik" rodzinnego zespołu.

  Wychowali się za sceną, teraz na niej królują. Ich dzieciństwo nie wyglądało jak dzieciństwo przeciętnego dziecka - ich rodzice nie mieli stałych godzin pracy, a oni towarzyszyli im podczas jej wykonywania. Bawili się raczej strunami gitarowymi niż pluszakami. W studiu Dzień Dobry TVN swoje dzieciństwo u boku sławnych rodziców wspominali: Wojtek i Piotr Cugowscy, wokalistka zespołu "Cate Likes Candy" oraz córka Beaty Kozidrak Katarzyna Pietras, a także Sebastian Riedel założyciel zespół "Cree" i syn legendarnego Ryśka Riedla z zespołu "Dżem".