Newsy

Pogoda na wtorek: chłodno, pochmurno i przelotny deszcz

Newsy

We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na północy małe. Przelotne opady deszczu, w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura od 15 st. do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w czasie burz porywisty.

Jak informuje IMGW, Półwysep Skandynawski i krańce zachodnie są pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Nad resztą kontynentu dominują niże. Polskę obejmie niż wędrujący przez południe kraju z zachodu na wschód wraz z układem frontów atmosferycznych, jedynie krańce północne znajdują się w zasięgu klina wyżu znad Wysp Brytyjskich. Nad dzielnice południowe napłynie przejściowo cieplejsze powietrze, pozostała część kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na wtorek 24 sierpnia 2021 r.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże i lokalnie, zwłaszcza nad Zatoką Gdańską, przelotny deszcz. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 15 do 19 st ., na zachodzie Polski do 20 st., 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, głównie z kierunków wschodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie na wtorek 24 sierpnia 2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, północno-wschodni i północny.

Zobacz także:

Karolina Gorczyca o zabieraniu dzieci w góry: "To jest nieodpowiedzialne". Co na to ratownik TOPR?

Edyta Bartosiewicz nie boi się zmian wizerunku. W sieci pokazała zdjęcie po kolejnej metamorfozie

Radia nie chcą grać "Miłości" Andrzeja Piasecznego? "Dla wielu ludzi to jest ważna piosenka"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości