Newsy

Pogoda na sobotę: temperatury do 18 stopni C i lokalne opady

Newsy

W sobotę Polska centralna i południowa będą pod wpływem wyżów, a to oznacza słoneczną pogodę. W regionach północnych pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie i pojawią się niewielkie opady deszczu. Na termometrach od 11 stopni C w Suwałkach do 18 stopni C w Krakowie.

Europa północna i wschodnia oraz południowa część kontynentu są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska pozostaje w zasięgu tego klina, tylko na północy kraju zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Zatoki Fińskiej.

Pogoda w sobotę, 16 maja

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy kraju okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C; chłodniej nad morzem i krańcach północno-wschodnich od 10 st. C do 12 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i silny od 35 km/h do 50 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni. Największe porywy wiatru na wybrzeżu do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. C do 8 st. C; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich około 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 16 maja

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 15 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, pod wieczór słabnący, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna około 5 st. C. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W niedzielę w stolicy na ogół zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 16 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo .

Zobacz też:

Borówka amerykańska - super food także dla naszej skóry

Egzaminy 2020 - znamy wytyczne. Czy uczniowie będą musieli mieć maseczki?

Ogrodnik podpowiada, jak założyć domowy warzywnik. To nic trudnego

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości