Newsy

Pogoda na poniedziałek: przelotne odpady deszczu

Newsy

W poniedziałek zapowiada się pochmurno i deszczowo w centrum i na północy kraju, opady do 5 mm. Pogodniej na krańcach południowych kraju. Temperatury od 13 stopni w Suwałkach do 22 stopni C we Wrocławiu.

Jak poinformował IMGW, nad Europą rozbudowuje się klin Wyżu Azorskiego, w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych są jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa Wschodnia. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego wyżu, płytka zatoka związana z niżem znad zachodniej Rosji zaznacza się tylko w północno-wschodniej części kraju. Z północy ku centrum przemieszcza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Za frontem napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie, południe Polski jest w cieplejszym powietrzu, również polarnym morskim.

Pogoda w poniedziałek, 18 maja

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek na północy oraz w centrum zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11 st.C, 12 st.C na Pomorzu Gdańskim i północnym wschodzie do 20 st.C, 21 st.C na południu i południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, w północnej połowie kraju w porywach do 55 km/h, zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko w Karpatach małe. Na północy, północnym wschodzie oraz miejscami w centrum przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura minimalna od 7 st.C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich do 10 st.C nad morzem i 11 st.C miejscami w centrum oraz na południu, chłodniej tylko na Podhalu, około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w północnej połowie kraju okresami porywisty, nad morzem dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 18 maja

W poniedziałek w Warszawie pochmurno. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna około 16 st.C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, stopniowo słabnący, zachodni, pod wieczór też południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, po północy możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, po północy porywisty, początkowo południowo-zachodni, potem zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Marcin Tyszka pokazuje swoje mieszkanie: "Nigdy nie sądziłem, że będę aż tak doceniać mój kawałek raju"

Anna Kalczyńska kreatywnie spędza wolny czas i odnawia ogrodowy domek dla dzieci. „Myślałam, że skończę w godzinkę...”

„Koniec AIDS”. Test na HIV możesz zrobić w domu i to za darmo

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości