Newsy

Profesor Wojciech Rokita nie żyje. Przyczyna śmierci nie miała związku z jego zakażeniem koronawirusem

Newsy

Aktualizacja:
Isabel Pavia/ Getty Images

Zmarł prof. Wojciech Rokita, lekarz miał 54 lata, był zakażony koronawirusem. Jak podają władze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, śmierć nie była związana z pogorszeniem się stanu zdrowia w wyniku zainfekowania. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że lekarz przebywający na oddziale zakaźnym popełnił samobójstwo - podaje "Gazeta Wyborcza".

Koronawirus nie był przyczyną śmierci prof. Rokity

Prof. Rokita był hospitalizowany w szpitalu, jednak bezpośrednią przyczyną śmierci nie było zakażenie spowodowane koronawirusem.

Podczas środowej konferencji prasowej dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosz Stemplewski poinformował, że nad ranem zmarł pacjent zarażony koronawirusem .

Jego śmierć nie była jednak związana z pogarszającym się stanem zdrowia i chorobą

– powiedział Stemplewski, który nie podał personaliów zmarłego. Jak jednak ustaliła PAP, zmarłym jest prof. Wojciech Rokita, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa.

Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek i lekarz, nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem przyjęliśmy tę informację

– podkreślił dyr. szpitala.

Portal kielce.wyborcza.pl podaje, że nieoficjalną przyczyną śmierci lekarza było samobójstwo.

Profesor Wojciech Rokita wybitny położnik i ginekolog

Profesor Wojciech Rokita od 2012 roku był szefem Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Funkcję konsultanta wojewódzkiego w tej dziedzinie, pełnił przez pięć lat, do wiosny 2018 roku. Zrezygnował ze stanowiska z przyczyn osobistych. W czasie, gdy pełnił funkcję konsultanta, umieralność okołoporodowa noworodków w regionie zmalała do najniższej w kraju.

Rokita od 2015 roku, oprócz specjalizacji w dziedzinie ginekologii i położnictwa, był również specjalistą w dziedzinie perinatologii. Od roku 2012 posiadał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, a także tytuł profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, gdzie kierował Zakładem Profilaktyki w Ginekologii i Położnictwie na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu.

W ubiegłym roku został wybrany prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Zobacz też:

Nie żyje Emil Karewicz. Aktor zmarł w wieku 97 lat

Przerwa w szkołach prawdopodobnie będzie przedłużona. Minister Piontkowski zapowiada system nauki zdalnej

Lek z Polski dopuszczony do leczenia koronawirusa

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP|Janusz Majewski, Wiktor Dziarmaga| kielce.wyborcza.pl

Pozostałe wiadomości