Newsy

"Wokół przerębla biegał pies, strasznie szczekał". Ze stawu wyłowiono zwłoki mężczyzny

Newsy

patho1ogy / Getty Images

Zwłoki 21-letniego mężczyzny wyłowiono w niedzielę około południa ze stawu na terenie Szacht w Poznaniu. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach wpadł do wody. Lokalne media podają, że pojawił się nad jeziorem, by łowić ryby. Przy przeręblu czuwał pies.

W Poznaniu utonął 21-letni mężczyzna

Iwona Liszczyńska z biura prasowego KWP w Poznaniu powiedziała w niedzielę, że o godz. 9.42 służby otrzymały informację od osoby, która na jednym ze stawów zauważyła rozbity lód i psa siedzącego przy przeręblu.

O 10.00 przy jeziorze zjawił się również pan Piotr:

- Przejeżdżałem samochodem, zatrzymałem się. Na środku tego stawu wokół przerębla biegał pies, strasznie szczekał. Nikogo już nie było widać, a jedna osoba na brzegu wzywała służby - relacjonuje w rozmowie z reporterem TVN24. - Ten pies nie dawał się złapać, wyglądało to fatalnie, po prostu fatalnie - opisuje.

Poznań. Ze stawu wyłowiono zwłoki mężczyzny

- Istniało podejrzenie, że ktoś mógł wpaść do wody, na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci i strażacy, którzy rozpoczęli działania poszukiwawcze pod lodem - informuje Liszczyńska.

Chwilę po godzinie 12:00 nurek wyłowił z wody ciało mężczyzny. Na miejsce przyjechał prokurator.

- Zmarły mężczyzna to 21-latek, mieszkaniec Poznania - podała rzeczniczka policji po godzinie 14:00. Działania śledczych zakończyły się przed godziną 15:00.

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach mężczyzna wpadł do wody. Lokalne media podają, że pojawił się na Szachtach, żeby łowić ryby. Policja nie komentuje tych doniesień.

- Na miejsce udały się służby ratownicze. Z wody wyciągnięte zostały zwłoki mężczyzny o nieznanej na razie tożsamości - podała Iwona Liszczyńska.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia i ustalanie tożsamości mężczyzny.

>>> Zobacz także:

Dwunastolatek zginął na sankach. Do tragedii doszło na popularnej górce w Warszawie

Zauważyła w internecie zdjęcie pobitego dwulatka i powiadomiła policję. Matka dziecka zatrzymana

Tragiczny finał morsowania. Nie żyje mężczyzna

Zobacz także: Pożar domu w Szymbarku, nie żyje nastolatka:

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP / TVN24

Pozostałe wiadomości