Pogoda

Pogoda na piątek. Rozpogodzenia tylko na zachodzie

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na 27-29.01.2022
Pogoda na 27-29.01.2022
wideo 2/9
Pogoda na 27-29.01.2022

Piątek w Polsce zapowiada się pod znakiem zachmurzenia z przelotnymi opadami: deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Rozpogodzenia możliwe są jedynie na zachodzie kraju. Temperatura od 1-2 st. C na wschodzie do 4-5 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty. Jaka będzie pogoda na weekend? IMGW wydało ostrzeżenie.

Pogoda w kolejnych dniach upłynie pod znakiem mieszanych opadów - pojawi się śnieg, deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Temperatura miejscami wzrośnie do 7 stopni Celsjusza, powieje też silniejszy wiatr. W porywach może osiągać nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na piątek 28 stycznia 2022 r.

Piątek przyniesie duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu na zachodzie i w centrum. Jedynie na zachodzie możliwe są rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Nie będzie tam też padać. Termometry pokażą maksymalnie od 1-2 st. C na wschodzie do 4-5 st. C na zachodzie. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, na Wybrzeżu porywy osiągną do 70-80 km/h.

IMGW - załamanie pogody na weekend

- Najgwałtowniejszych zjawisk spodziewamy się w nocy z soboty na niedzielę i początkowo w niedzielę. Na froncie chłodnym prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, opady krupy śnieżnej - ostrzega IMGW. Jak dodaje, porywy wiatru sięgające nawet 90-110 km/h będą powodować zawieje i zamiecie śnieżne oraz "ponownie w tym sezonie zimowym pojawią się burze śnieżne.

IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach i chodnikach. Nawierzchnie będą śliskie, a zawieje i zamiecie ograniczą widzialność.

Pogoda na weekend 29-30 stycznia 2022 r.

Początkowo sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury bez opadów. W ciągu dnia, od zachodu, zachmurzenie będzie szybko wzrastać do całkowitego. Wystąpią opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Opady będą umiarkowane, miejscami dość silne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 do 0 st. C na wschodzie do 5-7 st. C na zachodzie. Wiatr dość silny, w porywach silny, powieje z południowego zachodu. Na Wybrzeżu osiągnie prędkość do 70-90 km/h.

Na niedzielę synoptycy prognozują duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu na wschodzie i w centrum kraju. Na zachodzie wystąpią liczne rozpogodzenia i nie będzie tam padać. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 0-2 st. C na wschodzie do 4-5 st. C na zachodzie Polski. Północno-zachodni wiatr, dość silny, w porywach silny, na wybrzeżu rozpędzi się do 70-90 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości