Newsy

"Pięcioraczki dorastają i nabierają wagi". Wiktoria jako pierwsza opuści szpital

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Thanasis Zovoilis / Getty Images

Wiktoria jako pierwsza z urodzonych w styczniu pięcioraczków opuściła szpital w Poznaniu. Pozostała czwórka nadal nabiera sił. Od stanu zdrowia maleństw zależy, kiedy dołączą do siostry i rodziców.

Pięcioraczki z Gniezna. Pierwsze niemowlę opuszcza szpital

Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian przyszły na świat 17 stycznia wieczorem w poznańskiej klinice przy ul. Polnej. Urodziły się w 29. tygodniu ciąży; w poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

Rzecznik prasowy Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Lesław Ciesiółka powiedział, że w niedzielę szpital opuszcza pierwsze z dzieci.

- Dzisiaj ze szpitala wychodzi Wiktoria i wraca z rodzicami do domu – podkreślił. Dodał, że stan pozostałych dzieci jest stabilny.

- Dzieci dorastają, nabierają wagi. Od ich stanu zdrowia, wyników badań, będzie zależało, kiedy będą mogły dołączyć do siostry i rodziców – zaznaczył.

Pięcioraczki z Gniezna. Taki poród zdarza się raz na 50 mln przypadków

Pięcioraczki to pierwsze dzieci pochodzącej z Gniezna rodziny. Lekarze podali, że choć niespełna 30-letnia kobieta leczyła się wcześniej z powodu niepłodności, to do poczęcia doszło drogą naturalną.

Według statystyk, szansa na to, że kobieta urodzi pięcioraczki, wynosi 1 do 50 mln przypadków. Poprzednie dwa porody pięcioraczków w poznańskiej klinice miały miejsce w 2006 i w 2007 roku.

Zobacz także: Jak sprawdzić, co dzieje się w przedszkolu?

>>> Zobacz także:

Rafał Collins o rodzinie i byciu ojcem: "Nie oddałbym tego za żadne pieniądze, za żadne skarby świata"

Agnieszka Kaczorowska będzie pomagać kobietom w ciąży. "Żeby każda z Was mogła skorzystać"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości