Newsy

Filmy na majówkę z muzyką w roli głównej. Poleca Anna Wendzikowska

Newsy

Międzynarodowy Dzień Jazzu i zbliżająca się majówka to doskonała okazja, aby... obejrzeć dobry film. Anna Wendzikowska przygotowała listę produkcji, w których muzyka odgrywa niezwykle ważną rolę. Które filmy poleca?

Filmy na Międzynarodowy Dzień Jazzu

30 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jazzu. Z tej okazji, dla wszystkich melomanów i miłośników kina Anna Wendzikowska przygotowała listę filmów, w których muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. - Uważam, że muzyka w filmie jest niezwykle istotna. To dodatkowa przyjemność, jeśli w filmie jest dobra muzyka - mówiła w Dzień Dobry TVN.

Zatem, co warto obejrzeć w długi majowy weekend? - Pierwszy film, który przychodzi nam do głowy to "Whiplash". Pokazuje on relację między uczniem - bardzo zdolnym perkusistą jazzowym - a nauczycielem, która nie jest do końca czysta. Pojawia się tutaj przemoc zarówno fizyczna, jak i psychiczna - mówiła Anna Wendzikowska. Warto dodać, że reżyser tego obrazu stworzył później obsypany nagrodami "La la Land".

Kolejny film, który poleca nasza dziennikarka to "Baby Driver". - To opowieść o chłopaku, który zostaje kierowcą grup przestępczych. Z powodu szumów w głowie cały czas ma słuchawki w uszach i słucha muzyki. Tym samym nadaje ona filmowi niezwykły rytm i jest w nim bardzo mocno osadzona - dodała.

Filmy biograficzne na majówkę

W czasie majówki warto pochylić się też nad filmami biograficznymi o muzykach. W ocenie Anny Wendzikowskiej na uwagę zasługuje "Spacer po linie", który opowiada o życiu Johny'ego Casha, muzyka country. - Muszę przyznać, że wcześniej nie znałam jego twórczości, ale po obejrzeniu tego filmu się zakochałam. Warto go zobaczyć nie tylko dla samej muzyki, ale również dla gry aktorskiej i pięknego uczucia, które rodzi się między Cashem a June Carter, piosenkarką country - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

W tym zestawie nie może zabraknąć "Raya" o wybitnym pianiście Rayu Charlesie. - Ten film to coś więc niż opowieść o nieprzeciętnym talencie i muzyce. Pokazuje on człowieka, który przeszedł nieprawdopodobną drogę, który może być inspiracją dla wszystkich. Dzięki sile woli i talentowi udaje mu się zostać jednym z czołowych artystów swojego pokolenia - mówiła dziennikarka. Jakie inne filmy warto obejrzeć w majówkę? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Nie żyje Anne Douglas. Żona Kirka Douglasa odeszła rok po jego śmierci

Roma Gąsiorowska rozwija się dzięki dzieciom. "Uczą mnie tego, co zapomniałam"

"365 dni" pierwszym polskim filmem ze Złotą Maliną. Blanka Lipińska: "To duży sukces"

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości