Gwiazdy

Nie żyje Anne Douglas. Żona Kirka Douglasa odeszła rok po jego śmierci

Anne Douglas

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Nie żyje Anne Douglas. Żona Kirka Douglasa odeszła rok po jego śmierci

Anne Douglas

Dzień Dobry TVN

Amerykańska producentka filmowa, żona Kirka Douglasa i macocha Michaela Douglasa zmarła w swoim domu w Beverly Hills. Anna Douglas miała 102 lata. Bliscy wspominają ją w oficjalnym oświadczeniu. 

Anne Douglas nie żyje

W czwartek, 29 kwietnia w swoim domu w Beverly Hills zmarła Anne Douglas. Producentka filmowa odeszła rok po śmierci swojego ukochanego męża, Kirka Douglasa. Miała 102 lata. Michael Douglas w specjalnym oświadczeniu cytowanym przez zagraniczne media tak pożegnał swoją macochę.

Mój ojciec nigdy nie potrafił dotrzymać tajemnicy. Anne była jego przeciwieństwem. Dlatego, kiedy przeczytałem ich wspólną książkę, "Kirk and Anne", w której opowiadała o swoim wczesnym życiu w Niemczech, o latach wojny w okupowanym Paryżu; o jej karierze, zanim poznała mojego ojca; zamieściła również ich prywatną korespondencję, dała mi nowy wgląd w ich zaloty i małżeństwo. Anne była kimś więcej niż macochą i nigdy nie była "niegodziwa". Wydobyła z nas wszystko, co najlepsze, zwłaszcza z naszego ojca. Tata nigdy nie miałby takiej kariery, jaką zrobił, gdyby nie wsparcie i partnerstwo Anne. Catherine, ja i dzieci ją uwielbialiśmy. Zawsze będzie w naszych sercach 

- napisał.

Zagraniczne gwiazdy, które pożegnaliśmy w 2020 roku. Zobacz wideo: 

Cover Video/x-news

Anne Douglas i Kirk Douglas

Anne Douglas urodziła się w niemieckim Hanowerze. Na przestrzeni lat mieszkała w wielu europejskich krajach. Na początku lat 50. Związała się z branżą filmową. W 1953 roku podczas kręcenia filmu "Ich wielka miłość" poznała Kirka Douglasa. Para pobrała się 29 maja 1954 roku. Małżeństwo doczekało się dwóch synów, Petera i Erica, który zmarł w 2004 r. Kirk Douglas z pierwszą żoną miał syna Michaela. Anne i Kirk byli małżeństwem przez 66 lat, do śmierci aktora w 2020 roku. Anne Douglas 23 kwietnia skończyła 102 lata. Zmarła kilka dni później. 

Zobacz też:

"Kontrola" Nataszy Parzymies otworzy Festiwal KINO 2021. Nowy serial obejrzysz na TVN Fabuła

Roman Polański i Jerzy Skolimowski pracują nad nowym filmem. Powtórzą sukces "Noża w wodzie"?

Tydzień ulgi dla ucznia. Psychologowie apelują do nauczycieli: "Nauka w stresie jest nieefektywna"

Co sądzisz o tym artykule?
77
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0