Newsy

Żona wyprowadzała męża na smyczy podczas godziny policyjnej. Para została ukarana

Newsy

Policja

Małżeństwo z Quebecu zostało ukarane mandatami za naruszenie obowiązującej w tej kanadyjskiej prowincji godziny policyjnej. Żona twierdziła, że wyprowadza na smyczy psa, a tymczasem przypięty był do niej mąż kobiety.

Kanada. Żona wyprowadzała męża na smyczy podczas godziny policyjnej

W Quebecu od soboty obowiązuje godzina policyjna między 20:00 wieczorem a 5:00 rano. Jak podały we wtorek kanadyjskie media, w sobotę około 21:00 czasu lokalnego patrol policji w leżącym na wschód od Montrealu mieście Sherbrooke zauważył parę, która zmierzała w stronę centrum miasta.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i otrzymali mandaty, każde z nich po 1,5 tys. CAD, mimo że żona twierdziła, że mąż na smyczy to wyprowadzany na spacer pies. Radiowy portal Iheartradio.ca dodał, że para obrażała policjantów, a także oznajmiła, że nie zapłaci kary i nadal z chęcią będzie kolekcjonować mandaty. Małżeństwo upierało się, że przestrzega zasad określonych przez premiera Quebecu Francois Legault.

Rzeczniczka prasowa policji w Sherbrooke Isabelle Gendron przekazała dziennikarzom, że "na spacer trzeba wyprowadzać prawdziwe zwierzę".

Kanada. Władze Quebecu wprowadziły godzinę policyjną

Podczas godziny policyjnej w Quebecu poza domami mogą przebywać tylko nieliczni, jak np. osoby wracające z pracy i właściciele psów wyprowadzający zwierzęta na spacer. Przy czym spacer z psem nie może być zbyt daleki od miejsca zamieszkania – do 1 km. W pierwszy weekend obowiązywania godziny policyjnej w całym Quebecu policja wręczyła ok. 750 mandatów. Iheartradio.ca podawał, że wśród ukaranych byli też ojciec z synem, którzy postanowili "sprawdzić, jak to jest podczas godziny policyjnej".

Quebec jest jedną z trzech kanadyjskich prowincji najciężej dotkniętych COVID-19, poza Ontario i Albertą, a godzina policyjna jest jednym ze środków, które - jak sądzi rząd prowincji - zniechęcą do spotkań towarzyskich.

>>> Zobacz także:

Niepokojące zdjęcie z Karkonoskiego Parku Narodowego. "W takich warunkach ludzki mózg traci orientację"

300 gości w hotelu i turniej szachowy. Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia

Górale zapowiadają bojkot lockdownu: "Jesteśmy zdeterminowani, bo nie przeżyjemy kolejnego miesiąca"

Zobacz także: "Jesteśmy w bardzo krytycznym punkcie". Minister zdrowia o obostrzeniach po 17 stycznia:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości