Newsy

Japonia. Tajfun Hagibis zbiera coraz więcej ofiar

Newsy

tajfun w Japonii

Tajfun Hagibis w Japonii zebrał śmiertelne żniwo. Do 74 wzrosła liczba ofiar żywiołu, który w ostatni weekend przeszedł nad Japonią. Rośnie też prawdopodobieństwo, że tragiczny bilans będzie jeszcze większy. 220 osób jest rannych, 12 zaginionych. 138 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez wody, a 24 tys. domów nie ma prądu.

Do 74 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnego tajfuny Hagibis, który w ostatni weekend przeszedł nad Japonią - poinformowała w środę japońska telewizja publiczna NHK. Obrażenie odniosło ponad 220 osób, a 12 jest zaginionych. Większość ofiar utonęła.

Ciężka sytuacja w Nagano

Położone w środkowej części wyspy Honsiu miasto Nagano było jednym z najbardziej dotkniętych przez żywioł obszarów. Władze szacują, że w niektórych miejscach poziom wody powodziowej dochodził nawet do 5 metrów, a woda pochłonęła wiele domów i obiektów w mieście, w tym oczyszczalnię ścieków i pociągi dużych prędkości, które stały na stacji kolejowej w pobliżu Nagano.

Najsilniejszy tajfun od 1958 roku

Pod wodą znalazły się ogromne obszary miejskie w środkowej i wschodniej Japonii.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę w główną japońską wyspę Honsiu, a następnie w niedzielę rano skierował się w stronę morza. Media podkreślają, że był to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię; wówczas wskutek przejścia potężnego tajfunu Ida zginęło ponad 1000 osób.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości