Newsy

Chłopak i dziewczyna - kolejni nastolatkowe zatrzymani w związku z zabójstwem w szkole

Newsy

Aktualizacja:
Złodziej prowadzony przez policjantów

Policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby w związku z wydarzeniami w szkole w Wawrze. "To 15-letnia dziewczyna i 14-letni chłopak" - poinformował rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak.

"Jeżeli chodzi o szczegóły i rolę jaką odegrali w zdarzeniu nie informujemy o tym" - przekazał PAP z kolei rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski.

Jak podaje RMF FM 24 dziewczynę i chłopaka zatrzymano w Warszawie - chłopaka podczas szkolnych zajęć. Szczegóły stawianych im zarzutów nie są na razie znane. Oboje są w policyjnej izbie zatrzymań, do czasu decyzji sądu o umieszczeniu ich zakładzie poprawczym.

We wtorek policja zatrzymała innych dwóch nieletnich. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie wydał postanowienia, na mocy których obu postanowił umieszczono w schronisku dla nieletnich. W sumie w tej sprawie oprócz napastnika Emila B. zatrzymano już cztery osoby.

Więcej: Zabójstwo w szkole w Wawrze. Zatrzymano kolejnych dwóch nieletnich

W czwartek na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe 16-letniego Kuby. Nastolatek zmarł po ataku nożem w szkole im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze. Podejrzany o to zabójstwo Emil B. przebywa w schronisku dla nieletnich.

Sąd rodzinny w sobotę postanowił przekazać sprawę zabójstwa prokuraturze. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka podejrzewanego o zabójstwo. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie on sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła. Decyzja sądu jest nieprawomocna. Pełnomocnik obrońcy Emila B. złożył wniosek o wstrzymanie postanowienia o przekazaniu sprawy.

Śmierć nastolatka w szkole w Wawrze

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek 10 maja przed południem w Szkole Podstawowej nr 195 przy ul. Króla Maciusia w warszawskim Wawrze. Między dwoma nastoletnimi uczniami doszło do kłótni. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował drugiego nożem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dźgnął go kilka razy. Mimo natychmiastowej reanimacji nie udało się uratować nastolatka. Chłopiec zmarł. 15-letni napastnik został zatrzymany.

Wirtualna Polska nieoficjalnie ustaliła, że między uczniami ze szkoły w Wawrze doszło do kłótni na tle rozliczeń o dopalacze i narkotyki. Podejrzewany o zabójstwo 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Sąd rodzinny w sobotę zdecydował o przekazaniu sprawy do prokuratury.

W sprawie trwa śledztwo. Stołeczna policja powołała specjalny zespół śledczy, który ma wyjaśnić wszystkie okoliczności i przyczyny tej tragedii. W skład tej grupy wchodzi kilkanaście osób, między innymi specjaliści w dziedzinie przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie.

Źródło: PAP, RMF24

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości