Newsy

11-latek uzyskał tytuł licencjata z fizyki. "Chcę wymienić jak najwięcej części ludzkiego ciała na części mechaniczne"

Newsy

Christopher Robbins/Getty Images

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Belgii. 11-letni Laurent Simons, z flamandzkiej Ostendy, zdobył właśnie uniwersytecki dyplom z fizyki. Co więcej - wyprzedził innych studentów, zdobywając najlepszy wynik. Jak do tego doszło?

Złote dziecko z Belgii

Gdy Laurent Simons miał 9 lat, studiował na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w Holandii. Był wówczas najmłodszą osobą, która kiedykolwiek uzyskała dyplom ukończenia studiów wyższych na tej uczelni, jednak odszedł z niej z powodu nieporozumień z władzami uniwersytetu przed ukończeniem studiów.

Następnie, zdolne dziecko trafiło na Uniwersytet w Antwerpii, gdzie po pomyślnym ukończeniu trzyletniego kursu w ciągu jednego roku, uzyskał właśnie tytuł licencjata z fizyki . Jak donosi "Brussels Times", chłopiec równocześnie wziął dodatkowo udział w kursach magisterskich. Co więcej - wyprzedził innych studentów i zdobył najwyższy wynik na kursie.

- Simons studiował fizykę od marca 2020 roku, a ukończył ją z wynikiem 85 proc., co jest najwyższym wyróżnieniem. W tym roku uczęszczał również na kilka kursów z programu magisterskiego. Po wakacjach oficjalnie rozpocznie studia magisterskie – powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

Marzenia Laurenta Simonsa

11-latek wstrzymał naukę w innych dziedzinach, aby wziąć udział w kursach z mechaniki klasycznej i fizyki kwantowej, ponieważ "chciał od razu wiedzieć wszystko na te tematy". Ma swoje marzenia i cele, które chce osiągnąć. Wszystko wskazuje na to, że jest na dobrej drodze do ich zrealizowania.

- Nieśmiertelność to mój cel. Chcę móc wymienić jak najwięcej części ciała ludzkiego na części mechaniczne. Wytyczyłem sobie drogę w tym kierunku . Fizyka kwantowa – badanie najmniejszych cząstek – to pierwszy element układanki. (...) W takich badaniach ważne są dwie rzeczy: zdobywanie wiedzy i jej stosowanie. Aby osiągnąć tę drugą, chcę pracować z najlepszymi profesorami na świecie , zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą – powiedział Laurent Simons w rozmowie z "Brussels Times".

12-geniusz, który poszedł do szkoły podstawowej w wieku 2 lat. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości