Nasze akcje

Patryk Skoczyński - kim jest polski Shawn Mendes, wschodząca gwiazda muzyki pop?

Nasze akcje

Nazywają go "polskim Shawnem Mendesem", choć on sam woli gdy zwraca się do niego po imieniu i nazwisku. Patryk Skoczyński, pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest wszechstronnie utalentowany i ma olbrzymią wrażliwość, co wybrzmiewa w jego muzyce. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry Wakacje Patryk wykonał swój utwór "Ruchomy cel".

Patryk Skoczyński - kim jest wokalista?

Patryk Skoczyński ma 24 lata i pochodzi z Inowrocławia. To własnie tam uczył się śpiewu oraz gry na gitarze. Edukację muzyczną rozpoczął dokładnie 7 lat temu. Od czterech lat mieszka w stolicy, gdzie rozwija swoją karierę artystyczną.

Największą muzyczną inspiracją Patryka jest zespół "Coldplay", co wcale nie dziwi tych, którzy znają twórczość Skoczyńskiego. Można dostrzec bowiem podobieństwa w brzmieniu i ładunku emocjonalnym, jakie niosą za sobą piosenki polskiego wokalisty i bandu prowadzonego przez Chrisa Martina.

Patryk nazywany jest "polskim Shawnem Mendesem". Jak jednak przyznał w naszym programie, nie lubi porównań, woli być po prostu sobą.

Skoczyński przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN coś wyjątkowego.

Dziś przyszedłem z najnowszym singlem "Ruchomy cel", który zaśpiewam dla was

- zapowiedział. O czym traktuje utwór?

Piosenka, którą wykonam, opowiada o samotności, ale jednak brzmienie jest dość wesołe, więc jest równowaga. Nie chcieliśmy, by było za smutno, ale jednak temat jest dosyć poważny

- powiedział Patryk. Skoczyński współtworzył zarówno muzykę, jak i słowa. Inspiracją było wiele zdarzeń związanych z samotnością, których sam doświadczył. Postanowił więc zaśpiewać o samotności w tłumie, poruszając temat bliski wielu młodym ludziom.

Patryk Skoczyński w utworze "Ruchomy cel"

Pierwszym singlem Patryka Skoczyńskiego, powstałym we współpracy z Pauliną Przybysz i Piotrem Siejką, była piosenka "Dom" (opowiadająca historię, która wydarzyła się w czasach, gdy wokalista był jeszcze uczniem szkoły podstawowej). Utwór ten szybko stał się hitem w polskich rozgłośniach radiowych. Nakręcony do singla wideoklip, który do dziś na youtube'owym kanale Patryka wyświetlono blisko 600 tys. razy.

Druga singlowa piosenka Patryka Skoczyńskiego to pokaz zarówno jego wrażliwej strony, jak i dowód na to, że wokalista wysoko ceni rockowe ballady. "Ruchomy cel" to świetna popowo-rockowa kompozycja, której nie powstydziliby się giganci pop rocka. Bohater tekstu ewidentnie nie jest z siebie zadowolony, nie rozumie tego, co robi, a czas spędza głównie w samotności. Stara się jednak od niej uciec. "Zamykam drzwi do samotności" - śpiewa Patryk.

Obejrzyj jego wzruszający występ w programie Dzień Dobry Wakacje:

Zobacz także:

Kasia Warnke powraca z prawdziwym hitem. Fani: "Myślałam, że to Jennifer Lopez"

Beata Kozidrak zachwala swoją nietypową autobiografię. "U mnie nie będzie nudy"

Michał Wiśniewski po raz kolejny zostanie ojcem. Znamy nietypowe imię malucha

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości