Włosy

Nieudane domowe koloryzacje włosów. Maciej Maniewski podpowiada, jak pozbyć się niechcianego koloru

Włosy

W czasie pandemii i lockdownu wzrosła popularność samodzielnych koloryzacji włosów. Niestety - często kończą się one niepowodzeniem, a panie szukają pomocy u fryzjerów. Jak sobie poradzić z efektami nieudanego farbowania? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ekspert fryzjerstwa i prowadzący program "Afera Fryzjera", Maciej Maniewski.

Podstawowe błędy przy koloryzacji włosów

Farbując włosy samodzielnie w domu, należy pamiętać, by nie doszło do nieodwracalnych sytuacji. Coraz częściej zdarza się bowiem, że później fryzjerom jest ciężko naprawić wygląd włosów w przeciągu jednej wizyty. Z czego to wynika?

- Składa się na to wiele rzeczy. Natomiast tak naprawdę pułapka jest troszeczkę związana z tym, że panie często korzystają z rzeczy, które są ogólnodostępne. Tu niestety jest taki pewien problem. Na rynku jest dużo produktów np. do koloryzacji i trzeba znać podstawowe zasady - mówił w Dzień Dobry TVN Maciej Maniewski.

Nie wszystkie farby można nakładać na siebie. Mają one nieraz różne pigmenty i włosy mogą coraz bardziej wchodzić w odcień szary, bądź złoty. Nie należy też nakładać koloru od razu na całość, bo zdarza się, że na odroście uzyskamy kolor żółty. Trzeba uważać również na reklamowane rozjaśniacze.

- Wszystko nazywa się profesjonalne, a nie do końca takie jest. Faktycznie, w Internecie nawet można kupić rozjaśniacze, które rozjaśniają 7 nawet do 9 tonów. Jeśli pani sobie coś takiego kupi, (...) to niszczy sobie włosy - tłumaczył ekspert.

Jak uratować włosy po nieudanym farbowaniu?

Maciej Maniewski zdradził, że istnieją sposoby, by skutecznie naprawić wygląd włosów po nieudanej koloryzacji. Przede wszystkim jednak należy uważać na kolejne farby.

- Trzeba uważać na te wszystkie nazwy, które też są w sklepach, np. "zmrożony" brąz, "czekoladowy"... Jednak ja bym polecał kolory naturalne. (...) Jeżeli wychodzi nam odcień niepożądany, (...) to ochładzamy to wtedy bezpiecznymi kolorami - doradzał prowadzący program "Afera Fryzjera".

Ekspert zdradził, że najczęściej w domach kobiety borykają się z dwoma głównymi efektami nieudanej koloryzacji. Jednym z nich jest uzyskanie odcienia żółtego. Co wtedy? Otóż Maciej Maniewski polecił szampony niebieskie, które lekko tonują włosy, a także odżywki np. z kolorem pozyskiwanym z fiołka , które wychładzają barwę i nie wysuszają włosów.

- Ja najbardziej zawsze polecam produkty delikatne, naturalne, wegańskie - (...) można bardzo ładnie ochłodzić kolor, nie niszcząc ich dalej - twierdził specjalista.

Innym niepożądanym kolorem jest szary, który powoduje, że włosy wyglądają na brudne. To wszystko przez odkładanie się pigmentu i przeciąganie koloru na całość uczesania. Jak się ratować?

- Jest taki specjalny szampon oczyszczający , który trochę ściągnie brud z tego włosa. A najlepiej oczywiście pójść do salonu fryzjerskiego i skonsultować to ze swoim fryzjerem, zamiast popełniać kolejne błędy - dodał Maciej Maniewski.

Ekspert fryzjerstwa powiedział także, że względu na fakt, iż Polki mają najczęściej cienkie, słowiańskie włosy, które szybko się niszczą, to idealne są dla nich będą produkty z kaszmirem oraz różnego rodzaju oleje.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości