Trendy modowe

Jak nosić najmodniejsze torebki sezonu? "Kiedyś chodziliśmy z nimi na wycieczki, teraz królują na wybiegu"

Trendy modowe

Nerka jest najczęściej wpisywanym modelem torebki w wyszukiwarkach internetowych. Tak pokazują statystyki. Choć kiedyś kojarzyła się z joggingiem czy szkolną wycieczką, obecnie stała się jednym z ulubionych dodatków do codziennych stylizacji. Jak ją nosić? To w Dzień Dobry TVN pokazywała stylistka, Ewelina Rydzyńska.

Moda w dobie pandemii

W obecnych czasach ludzie zaczęli inaczej podchodzić do zakupów. Nawet fashionistki zmieniły sposób zestawiania ubrań, ponieważ najczęściej wybierają już rzeczy pragmatyczne i wygodne.

- Tak naprawdę jesteśmy świadkami umierania tzw. mody wysokiej. (...) Pandemia powoduje, że dokonujemy zupełnie innych wyborów konsumpcyjnych i one również opierają się, jeśli chodzi o wybory związane z modą, z wizerunkiem - mówiła w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska.

Ze względu na to, ogromną popularność zdobyły torebki zwane potocznie nerkami. Modele zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn opanowały ulice oraz największe światowe pokazy mody.

- Kiedyś chodziliśmy z nimi na wycieczki, teraz królują na wybiegu - stwierdziła Anna Kalczyńska.

Do czego ubrać nerkę?

Szał na nerki rozpoczął się na przełomie lat 80. i 90. Miała na to wpływ kultura hip-hopowa, która sprawiła, że saszetki szybko stały się produktami must-have. Dziś cieszą się popularnością, ponieważ nie zajmują rąk i pasują do większości looków.

- Są to takie torebki, które są wygodne, praktyczne i zwalniają nam ręce . (...) Kobiety chcą wiedzieć, że jedną rzecz założą na kilkanaście sposobów - tłumaczyła w naszym programie stylistka.

Noszone są w różnych kombinacjach. Nerka może być klasycznie założona w talii bądź nieco bardziej elegancko - przewieszona przez ramię. Te torebki mają wiele kształtów i są wykonane z nieograniczonej ilości materiałów.

- Mamy bardzo duży wybór, który możemy dopasować do własnych potrzeb. (...) Tych nerek jest bardzo wiele. One mają bardzo różne kształty. Możemy wybrać nerki, które mają sportowy charakter, ale możemy wybrać takie, które są nieco bardziej eleganckie - podkreśliła Ewelina Rydzyńska.

Jak je nosić? Sprawdźcie to na przykładowych stylizacjach w naszym wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości