Porady stylistki

Duży biust – co nosić? Jaki biustonosz będzie najlepszy?

Porady stylistki

Aktualizacja:

Duży biust to atut, niemniej jednak kobiece wdzięki wymagają odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. Jak dobrać biustonosz do dużego biustu? Jakie stroje kąpielowe utrzymają duży biust? Z tymi i podobnymi pytaniami codziennie zmagają się posiadaczki dużych piersi.

Duży biust to bez wątpienia jeden z najbardziej pociągających atutów kobiecej urody. Ten wyjątkowy atrybut bywa też kłopotliwy i z tego powodu wymaga odpowiedniego wsparcia i ochrony. Posiadaczki dużych piersi codziennie stają przed wieloma dylematami: jak dobrać stroje kąpielowe dwuczęściowe dla dużego biustu? Jaki stanik do biegania dla dużego biustu? To tylko kilka pytań, które zadają sobie hojnie obdarzone przez naturę panie. Pora poznać odpowiedzi!

Duży biust i komfort. Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?

Duży biust to nie tylko ogromny atut kobiecego ciała, lecz także przedmiot szczególnej troski hojnie obdarzonych przez naturę pań. Duże piersi wymagają odpowiedniego wsparcia i ochrony w postaci dobrze dobranego biustonosza. To właśnie on pomaga we właściwym podtrzymaniu kobiecych wdzięków, minimalizuje ryzyko bólu kręgosłupa, jak również sprawia, że duży biust prezentuje się doskonale i ponętnie.

Idealny biustonosz do dużego biustu powinien przede wszystkim "zbierać" piersi i podtrzymywać je w odpowiednim miejscu. Przy wyborze najważniejsze jest nie tylko właściwe dopasowanie miseczki (wachlarz rozmiarów od A do KK), lecz także dokładne zmierzenie obwodu biustonosza. To właśnie on – a nie ramiączka – sprawia, że duży biust pięknie się prezentuje, a kręgosłup nie jest przeciążony. Dlatego na tę część bielizny warto zwrócić szczególną uwagę – powinna być solidna, stabilna i idealnie przylegać do ciała (ale nie opinać!).

Jednym z najbardziej polecanych fasonów dla właścicielek dużych piersi jest "balkonetka", czyli stanik o miseczce 3/4, który pięknie podnosi i eksponuje piersi. Dobrze sprawdzi się również rozwiązanie full cup, czyli biustonosz całkowicie zabudowany i zakrywający całą pierś. W odpowiedniej ekspozycji dużego biustu pomocne są też fiszbiny, czyli półokrągłe druty wszyte w miseczkę biustonosza.

Bardzo dobrym pomysłem jest również połączenie biustonosza z gorsetem, który nie tylko nadaje piękny kształt piersiom, lecz także modeluje sylwetkę. Suknie wieczorowe z odsłoniętymi plecami i ramionami będą wymagały specjalnego wsparcia. Biustonosz bez ramiączek dla dużego biustu również jest dostępny w sprzedaży, jednak w tym przypadku warto odwiedzić profesjonalny salon z bielizną i zainwestować w produkt najwyższej jakości. Popularna "bardotka", czyli biustonosz bez ramiączek jest projektowany również dla kobiet o większych piersiach, jednak model musi być wyposażony w solidny obwód i fiszbiny. W tej kwestii warto skorzystać z porad brafitterki.

Duży biust na plaży. Jak wybrać odpowiednie stroje kąpielowe dla dużego biustu?

Duży biust to również ogromny atut na plaży. W zestawieniu ze wciętą talią i wyrzeźbionym brzuchem tworzy sylwetkę, o której marzy każda kobieta. Jak dobrać stroje kąpielowe na duży biust? Warto kierować się podobnymi zasadami, jak przy wyborze codziennego biustonosza. Stroje kąpielowe dwuczęściowe dla dużego biustu są oczywiście bardzo dobrym pomysłem – producenci oferują szeroki wybór zabudowanych biustonoszy typu full cup, które nie tylko będą doskonale się prezentować, lecz także zapewnią komfort podczas wodnego szaleństwa. Odważniejsze panie mogą zdecydować się na bardziej skąpą wersję bikini, która odsłania większą część piersi.

Stroje kąpielowe na duży biust są dostępne również w wersji jednoczęściowej. Wybierając ten fason, można zdecydować się na model podobny do gorsetu, który wyeksponuje duży biust i jednocześnie wymodeluje sylwetkę. Najważniejszym czynnikiem powinien być jednak komfort i dobre samopoczucie plażowiczek.

Duży biust i aktywność. Jaki stanik do biegania dla dużego biustu?

Nie ma wątpliwości, że duży biust bywa kłopotliwym atutem. Jest to widoczne w takich sferach życia, jak na przykład sport. Podczas gdy biegaczki o małych piersiach bez wysiłku pokonują kolejne kilometry, sportsmenki z dużym biustem będą musiały włożyć nieco więcej wysiłku w odpowiednie przygotowanie swojego ciała do uprawiania sportu. Wielki biust to również duży ciężar i warto zadbać, aby nadmiernie nie obciążał kręgosłupa.

Długotrwałe używanie nieodpowiednio dobranego biustonosza sportowego może również sprawić, że piersi staną się obwisłe, zniekształcone i w efekcie nieatrakcyjne. Jaki stanik do biegania dla dużego biustu należy więc wybrać? Biustonosz musi zapewnić piersiom odpowiednią stabilizację podczas długotrwałego ruchu i intensywnych ćwiczeń. Powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału technicznego, który zmniejszy ilość wydzielanego potu, a także ochroni skórę przed podrażnieniami podczas wykonywanych ćwiczeń. Czołowi producenci odzieży sportowej zadbali, aby staniki sportowe były zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie.

Zobacz wideo: Biust na kwarantannie – co ze stanikiem?

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości