Porady stylistki

Co będziemy nosić na stopach tego lata? "To jest sezon ciężkich butów"

Porady stylistki

Zbliża się najbardziej wyczekiwana pora roku. Wizja wysokich temperatur pociesza wielu ludzi, jednak równocześnie zmusza kobiety do myślenia o elementach letnich stylizacji. Jakie buty będą w najbliższych miesiącach w trendach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Ewelina Rydzyńska.

Masywność na stopach

Coco Chanel mawiała: "Kobieta w dobrych butach nigdy nie jest brzydka", warto więc wiedzieć, jakie modele obuwia będą rządzić w ciągu najbliższych miesięcy, by zawsze czarować perfekcyjną stylizacją. Które propozycje trzeba więc mieć w swojej szafie?

- To jest sezon ciężkich butów, ale mamy też do nich kontrę. (...) Światowi projektanci zestawiali ciężkie buty z dosyć zwiewnymi kreacjami stylizowanymi na lata 70. Z jednej strony mamy mocarne, ciężkie buty i koturny, a z drugiej strony mamy szpilkę i kwadratowe noski, które (...) powodują, że stopa wygląda i prezentuje się bardzo fajnie. Jeżeli kobiety mają wystające kości, tzw. haluksy, to buty z kwadratowymi przodami mogą zrobić pracę - powiedziała w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska.

Modne buty na lato

Oczywiście z mody nie wychodzą sneakersy , które pasują do jeansów, rurek, boyfriendów, szortów czy nawet spódnic oraz sukienek. Coraz większym uznaniem cieszą się sandały na szerokich obcasach i grubych platformach , jakie tego lata będziemy zestawiać z sukienką boho, albo z szerokimi kulotami i oversizową koszulą. Rządzić będzie także trend "na Magdę Gessler", czyli masywne koturny , które tak kocha popularna restauratorka.

- Dużą popularnością będą się też cieszyły buty na niewysokich obcasach, z wszelkiego rodzaju sznurowaniami. Natomiast należy pamiętać, że tego typu buty bardzo mocno skracają optycznie sylwetkę - tłumaczyła w naszym programie stylistka.

Ekspertka zwróciła również uwagę na buty z elementami dekoracyjnymi, ponieważ łańcuchy również są motywem, który będzie na czasie. Doradziła także, że gdy decydujemy się na monochromatyczną, spokojną stylizację, warto zaszaleć z obuwiem i postawić na mocny model. Stwierdziła, że: "Każdy but można ograć - to jest kwestia stylizacji".

- Wybierajmy w zależności od tego, jak czujemy modę. Jeżeli lubimy z nią eksperymentować, to dlaczego nie. Buty są takim dodatkiem, który bardzo fajnie może stylizację podrasować - dodała Ewelina Rydzyńska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości