Pielęgnacja twarzy i ciała

Medycyna estetyczna. Kiedy zacząć i od jakiego zabiegu?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Medycyna estetyczna jest w Polsce coraz bardziej popularna. Bywa, że mało inwazyjny zabieg potrafi przynieść wielkie zmiany. Co i kiedy stosować, by uzyskać najlepsze efekty? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy dr. Marzenę Lorkowską-Precht, specjalistkę medycyny antiaging.

Medycyna estetyczna? Tak poproszę

Polki coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Obecnie na regularne wizyty w gabinecie może pozwolić sobie coraz więcej osób. Na zabiegi zgłaszają się również coraz młodsze kobiety. Wynika to ze stale rosnącej świadomości, że profilaktyka anti – aging to najskuteczniejszy sposób na zachowanie młodego wyglądu.

Ważne jest, by z zabiegami nie przesadzać i dokładnie sprawdzić gabinet oraz specjalistę (koniecznie lekarza!), do którego się wybieramy.

Niewielki zabieg – ogromna zmiana

Przygodę z medycyną estetyczną należy rozpocząć od konsultacji lekarskiej. Lekarz, w którego ręce oddajemy naszą urodę powinien przeprowadzić dokładny wywiad oraz poznać nasze obciążenia chorobami. Po rozmowie następuje dokładna analiza twarzy lub ciała pacjenta.

Podczas pierwszej konsultacji lekarz ustala z pacjentką plan na kolejne lata tzw. smart aging plan.

Pytamy jakie są oczekiwania, czy dopuszcza myśl o liftingu chirurgicznym, jak się zapatruje na zmarszczki itp. Pytam często czy idziemy w stronę Meryl Streep czy raczej Cher.

Na początek należy wybierać zabiegi jak najmniej inwazyjne. Podstawą planu anty aging jest dbanie o jakość skóry, by była nawilżona i promienna.

Naturalne efekty dają takie zabiegi jak mezoterapia oraz laser oczywiście w rozsądnych ilościach.

Najbardziej niebezpieczne dla naszej urody jest uzależnienie od kwasu hialuronowego. Jego nadmiar może powodować groteskowy wygląd.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości