Pielęgnacja twarzy i ciała

Wypoczęta skóra. Jak wykonać masaż twarzy krok po kroku?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Twarz jest prawdziwym zwierciadłem, w którym odbija się nasze samopoczucie, dlatego warto zadbać o to, aby była wypoczęta i zrelaksowana. Najlepszym i najtańszym sposobem jest wykonywanie samodzielnego masażu twarzy. O tym jak to zrobić, by przynosił najlepsze efekty, mówi Lari Yugai, ekspertka w zakresie manualnego modelowania twarzy.

Masaż twarzy - podstawowe informacje

Lari Yugai urodziła się na rosyjskiej wyspie Sachalin, ma koreańskie i japońskie korzenie. Nic więc dziwnego, że zasady naturalnej pielęgnacji ma we krwi. Wszak od lat cały swiat zachwyca się piękną i zdrową cerą pochodzących z Azji kobiet, a ich rytułały biją rekordy popularności. Specjalistka, która gościła w studiu Dzień Dobry TVN, od pięćdziesięciu trzech lat zajmuje się manualną terapią twarzy.

Regularny masaż twarzy daje wspaniałe efekty bez wychodzenia z domu i wydawania kroci na drogie produkty i kosztowne zabiegi. Do jego wykonania wystarczą ręce i odrobina wolnego czasu. Czego możemy się spodziewać po? Rozświetlonej i napiętej skóry, wyraźnie poprawionego owalu twarzy i zredukowania oznak starzenia.

Dzięki systematycznemu przeprowadzaniu masażu twarzy możemy zapobiec powstawaniu kurzych łapek czy opadaniu kącików ust w przyszłości. Masaż jest również sprzymierzeńcem w walce o młody wygląd szyi.

Spłyca się bruzda nosowo-wargowa, podnoszą się kąciki ust, unosi się górna warga, zmniejszają się nasze chomiczki, twarz jest wymodelowana

- wyliczała zalety masażu ekspertka.

Jak często należy wykonywać masaż twarzy?

Masaż zasadniczo powinien być wykonywany codziennie. Nie jest to jednak pracochłonna czynność, ponieważ wystarczą zaledwie, dwie lub trzy minuty. Jest to doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów na wygładzenie głębokich zmarszczek na czole.

Gdy pracujemy nad czołem, zmarszczki się wyprostują. Potem można wymodelować brwi, tak, żeby podniosły się oczy

- oceniła specjalistka, analizując twarz prowadzącego rozmowę Filipa Chajzera.

Pierwsze efekty wykonywanych ćwiczeń można zobaczyć już po czterech tygodniach systematycznego wykonywania masażu. Dla zintensyfikowania efektu warto zadbać o prawidłowe nawilżanie oraz regularne złuszczanie naskórka.

Podczas wizyty w studiu Lari Yuga zaprezentowała techniki masażu, z którymi poradzą sobie nawet laicy. Zobaczysz je w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Majówka 2021 - gdzie można pojechać? "Podróżowanie staje się łatwiejsze, ale reżim sanitarny obowiązuje na całym świecie"

Olga Kalicka wyznała nam, że podcina włosy w pełnię księżyca. "Zrobiłam to trzeci raz"

Beata Ścibakówna skończyła 53 lata. Gwiazda opowiedziała nam, jak spędza urodziny i czego sobie życzy

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości