masaż twarzy

  masaż twarzy

  Masaż żuchwy to bardzo ważna czynność, ponieważ jej napięcie powoduje m.in. bóle głowy. W studiu Dzień Dobry TVN o rozluźnieniu tej części twarzy opowiedziała Justyna Walczewska, fizjoterapeutka stomatologiczna.

  Masaż twarzy kamiennym rollerem czy płytką gua sha nie bez powodu uznawany jest za ważny krok w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Zabieg pozwala pozbyć się opuchlizny z twarzy, niweluje worki pod oczami, poprawia elastyczność skóry i przywraca jej pożądany blask. Modne akcesoria nie należą jednak do najtańszych, dlatego prężnie działające w sieci TikTokerki postanowiły znaleźć ich zamiennik. Zmrożony ogórek w roli masażera to prawdziwy hit wśród entuzjastów gadżetów urodowych.

  Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem pracy mięśni twarzy i choć proces ten jest zupełnie naturalny, wielu kobietom spędza sen z powiek. Pojawiające się na skórze załamania można usunąć za pomocą specjalistycznych zabiegów, ale istnieją też inne, równie skuteczne metody walki z widocznymi oznakami starzenia. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich ekspertka manualnego modelowania twarzy, Lari Yugai.

  Twarz jest prawdziwym zwierciadłem, w którym odbija się nasze samopoczucie, dlatego warto zadbać o to, aby była wypoczęta i zrelaksowana. Najlepszym i najtańszym sposobem jest wykonywanie samodzielnego masażu twarzy. O tym jak to zrobić, by przynosił najlepsze efekty, mówi Lari Yugai, ekspertka w zakresie manualnego modelowania twarzy.

  Roller do twarzy jest jednym z najstarszych na świecie urządzeń do pielęgnacji skóry. Niezależnie od tego czy jest wykonany z jadeitu, różowego kwarcu, czy innego kryształu, regularne stosowanie może przynieść więcej korzyści niż kilka zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Jaki roller wybrać? Ile kosztuje? Jakie są opinie na temat efektów? Na te pytania odpowiedziała kosmetyczka, Aneta Suchowierska. Pokazała też, jak zrobić odświeżające cerę serum.

  Zamiast korzystać z drogich zabiegów medycyny estetycznej, warto zrobić sobie masaż twarzy. Dzięki niemu też można zatrzymać czas. Jak go samodzielnie wykonać? Jak długo powinien trwać? Ile razy w tygodniu się masować? O tym, jak krok po kroku wykonać masaż twarzy mówiła W Dzień Dobry TVN kosmetyczka Aneta Suchowierska.