Joga twarzy na piękną, świetlistą cerę bez zmarszczek. Oto 5 prostych ćwiczeń dla każdego

joga twarzy, masaż twarzy

Każdy z nas chciałby, aby jego cera jak najdłużej pozostawała piękna, świetlista i bez zmarszczek. Rozwiązaniem może być joga twarzy, która w naturalny sposób pozwala na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. Oto 5 prostych ćwiczeń, które powinny stać się nawykiem.

Technikę jogi twarzy zawdzięczamy Japończykom. To oni opracowali ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni twarzy, a także pomoc w zrelaksowaniu jej poszczególnych partii, dotlenienie i odprężenie organizmu. Najważniejsze jest to, aby wykonywać je regularnie . Tylko tak można osiągnąć oczekiwane rezultaty.
Jogę twarzy praktykuje coraz więcej osób, w tym znanych na całym świecie celebrytek. Są wśród nich m.in. Madonna i Jennifer Aniston, które potwierdzają, że joga twarzy działa i zachwalają jej odmładzające efekty.

Joga twarzy – 5 ćwiczeń na cerę bez zmarszczek

Praktyka jogi twarzy jest skierowana do każdego. Wykonywana regularnie wpływa na zmniejszenie opadania kącików ust czy policzków oraz odżywienie i lepszy koloryt skóry. Zmniejsza bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki.
Ćwiczenia polegają na masowaniu cery w konkretny sposób w różnych miejscach – w okolicach oczu, ust, podbródka, policzków. W poniższym materiale wideo przedstawiamy 5 sposobów na masaż twarzy, który pomoże utrzymać cerę bez zmarszczek:

Międzynarodowy Dzień Jogi

Święto jogi zostało ustanowione 11 grudnia 2014 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy premiera Indii Narendry Modi. Ma na celu jeszcze większe propagowanie jogi. Pierwsze oficjalne obchody odbyły się w 2015 roku.
Joga to jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Praktyka jogi obejmuje odpowiedni trening ciała, dyscyplinę duchową oraz przestrzeganie zasad etycznych. Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami hinduskimi, ma to prowadzić do przezwyciężenia prawa karmana i wyzwolenia z kręgu wcieleń (sansara).
Zobacz także:
Autor: Kamila Glińska
Źródło: x-news
Pozostałe wiadomości