masaż relaksacyjny

  masaż relaksacyjny

  Masaż stóp to doskonały sposób na zrelaksowanie się, przynosi ulgę zmęczonym nogom. Przyspiesza także krążenie krwi, pozytywnie wpływa na metabolizm. Masaż stópek dziecka usprawnia jego rozwój, a przy okazji umacnia więzi z rodzicami. Zabiegi masażu można wykonywać samodzielne lub w gabinecie, niektóre jego rodzaje powinni wykonywać wyłącznie odpowiednio przygotowani specjaliści.

  Joga to jeden z najpopularniejszych sposób na aktywność fizyczną ostatnich lat. W odpowiedzi na zainteresowanie rynku powstało już wiele odmian tego systemu ćwiczeń. Joga może być podwodna, aerial, hot, czy akrobatyczna. Niedawno powstała też "joga dla leniwych". Czym jest i jak ją wykonać?

  Doskonałe poczucie humoru i dystans do własnej osoby to zalety, które przydają się w wielu życiowych sytuacjach. Przekonał się o tym Maciej Dowbor, który za namową żony pozwolił sobie na chwilę relaksu i wybrał się na masaż. Wizyta w instytucie SPA okazała się jednak nie lada wyzwaniem. Z jakim dylematem musiał zmierzyć się znany prezenter?

  Lecznicze właściwości masaży znane są na całym świecie. W zależności od potrzeb zabieg może mieć relaksujący, odprężający lub prozdrowotny charakter. Hawajski masaż lomi lomi to propozycja dla osób, które chcą poprawić zarówno stan swojego ciała, jak i ducha. Nazwa masażu nawiązuje do sposobu, w jaki jest on wykonywany.

  Masaż bambusami doskonale relaksuje i odpręża ciało, fantastycznie wpływa na kondycję skóry. Co więcej, eliminuje cellulit, przy okazji wspomagając odchudzanie. Zabieg ów składa się z elementów masażu Shiatsu, masażu tajskiego, a także akupunktury. W jaki sposób przeprowadza się go w profesjonalnych gabinetach?

  Dobrze wykonany masaż to mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. W zależności od jego rodzaju, masaż może być wykonywany dłońmi, kamieniami czy połączony z rozciąganiem (masaż tajski). Jeśli chcesz się zrelaksować, masaż twarzy, pleców czy nóg doskonale zregeneruje, ale też wzmocni Twoje ciało.

  Twarz jest prawdziwym zwierciadłem, w którym odbija się nasze samopoczucie, dlatego warto zadbać o to, aby była wypoczęta i zrelaksowana. Najlepszym i najtańszym sposobem jest wykonywanie samodzielnego masażu twarzy. O tym jak to zrobić, by przynosił najlepsze efekty, mówi Lari Yugai, ekspertka w zakresie manualnego modelowania twarzy.

  Idealne ciało i nienaganna sylwetka to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza wiosną, kiedy coraz częściej myślimy o wakacjach i pokazaniu się na plaży. By osiągnąć wymarzone wymiary, panie decydują się na radykalne diety i intensywne ćwiczenia. Jednak po kilkunastu miesiącach pandemii nie jest to dobry pomysł. O tym, że w tym roku akcja "bikini body" jest odwołana, przekonują psycholożka, kosmetyczka i masażystka.

  Prozdrowotne właściwości masaży znane są od setek lat. W zależności od regionu świata, zabieg wykonywany jest na różne sposoby, m.in. poprzez ciepłe kamienie, drewniane przyrządy, za pomocą stóp lub metalowych przedmiotów przypominających noże. Masaż stemplami ziołowymi praktykowany jest w Tajlandii od ponad 400 lat. Dobroczynnie wpływa zarówno na ciało, jak i ducha. Ma działanie relaksujące i niweluje napięcie mięśniowe. Stemple wykonuje się za pomocą zawiniętej w bawełniany woreczek specjalnej mieszanki ziół, którą zanurza się w ciepłym oleju. Ma to nie tylko wzmocnić działanie roślin, ale również służyć jako aromaterapia.

  Masaż relaksacyjny dla psów może wydawać się fanaberią, ale dla zestresowanych lub pracujących psów jest naprawdę pożyteczny. Jak się go wykonuje? Jak długo powinien trwać? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN trenerkę szkolenia psów, dogoterapeutkę Katarzynę Nowicką. Dowiedzieliśmy się również od niej, na czym polega masaż TTouch. Naszemu gościowi towarzyszyła w studiu śliczna Fibi :)