Horoskop

Sen o wózku dziecięcym - co może oznaczać

Horoskop

Aktualizacja:
wózek

Sen o wózku nierozerwalnie kojarzy się z dzieckiem, które powinno w nim być. Sennik interpretuje takie marzenia w sposób symboliczny – dziecko w wózku to najczęściej obraz nieco niedojrzałej postawy życiowej osoby, której się ono śni. Dobrze jest wtedy przemyśleć swoje postępowanie i dokonać pewnych zmian w życiu.

Interpretacji snu o wózku dziecięcym jest wiele. Zależą one od okoliczności, w jakich wózek pojawia się we śnie, jak również od tego, czy jest w nim dziecko, czy też nie. W kwestii interpretacji nie bez znaczenia pozostaje wygląd dziecka znajdującego się w wózku.

Co mówi sennik o wózku dziecięcym? Podstawowe interpretacje snu

Według sennika sen o wózku dziecięcym nie jest jednoznaczną wróżbą posiadania dziecka. Jego interpretacja zmierza raczej w kierunku nieco infantylnego spojrzenia na świat. Stanowić to też ma odzwierciedlenie naszej chęci ucieczki od spraw codziennych, od odpowiedzialności, którą powinniśmy ponosić w realnym świecie.

Zły omen stanowi sen o porzuconym wózku. Jeżeli taki wózek dziecięcy jest dodatkowo brudny i uszkodzony, może to stanowić zapowiedź realnych problemów, jakie nas dotkną. Jednym z nich może być nagłe i zdecydowane pogorszenie naszego stanu zdrowia. Natomiast jeżeli obserwujemy wózek nowy, w idealnym stanie, to wskazuje to na dobrą energię związaną z nami i ogromną szansę na zrealizowanie planów i marzeń.

Sen o wózku dziecięcym odzwierciedleniem trudów codziennego życia

Posiadanie dziecka w realnym świecie to nie tylko radość i szczęście. Opieka nad małym dzieckiem to również ogromna odpowiedzialność i pełne poświęcenie. Dlatego kiedy śnimy, że z trudem pchamy wózek dziecięcy, może to oznaczać, że dopadły nas problemy codziennego życia. Prawdopodobnie obowiązki, którym musimy podporządkować się na jawie, przerastają nas, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby nas wesprzeć lub z kim moglibyśmy się nimi podzielić. Natomiast jeżeli śnimy o pchaniu pustego wózka, to może być to przejawem braku w naszym życiu śmiałych i ambitnych planów. Prawdopodobnie wskazuje to na to, że w swoim życiu kierujemy się narzuconymi zasadami i schematami postępowania, które są bezpieczne, ale podświadomie czujemy, że stać nas na więcej. Niestety obawa przed zmianą nie pozwala na ziszczenie tych planów.

We śnie może pojawić się też kobieta pchająca wózek. Co o takim marzeniu sennym mówi nam sennik? Otóż jest to wróżba szczęśliwej dla nas przyszłości. Ma ona być związana z dobrymi zmianami i spełnieniem naszych najskrytszych oczekiwań. Jest jeszcze jedna wersja snu z wózkiem dziecięcym, ze śniącym w roli głównej. Jeżeli śnimy o wózku z perspektywy znajdującego się w nim dziecka, to może być to forma przestrogi przed tym, żeby zbyt łatwo nie uciekać w świat dziecięcych marzeń i złudzeń.

Sen o dziecku w wózku – co może oznaczać według sennika?

Jak sennik interpretuje sen o wózku, w którym znajduje się dziecko? Taki sen z reguły może świadczyć o pewnym pomyśle, który kiełkuje w naszej głowie, ale jeszcze nie jest na tyle wykrystalizowany, aby przebić się do naszej świadomości. A co oznacza sen z pustym wózkiem dziecięcym ? W tym przypadku interpretacja jest zdecydowanie nieciekawa. Oznacza to bowiem, że ktoś, kto jest niedaleko nas, czyha na nasze potknięcie i źle nam życzy. Przyczyna takiego snu może być jednak zgoła inna. Może on przyśnić się osobom, które pragną dziecka, ale z różnych przyczyn marzenie to nie może się spełnić. Pusty wózek oznacza tęsknotę za niespełnionymi pragnieniami.

Inne interpretacje snu o wózku dziecięcym

Możliwych wariantów snu o dziecku w wózku jest bardzo dużo, a co za tym idzie, ich interpretacje są również bardzo zróżnicowane. Jeżeli we śnie widzimy w wózku dziecko zdrowe, roześmiane i szczęśliwe, to stanowi to bardzo dobrą wróżbę. Możemy liczyć, że nasze życie będzie równie pozytywne, co nastrój śniącego nam się dziecka – pełne miłych i dobrych zdarzeń. Śmiało powinniśmy realizować nasze plany, bo możemy liczyć na to, że z pewnością zakończą się one powodzeniem. Oczywistym przeciwieństwem takiego snu będzie sen o dziecku chorym, niepełnosprawnym czy nawet w makabrycznej wersji – ze zdeformowaną głową. W przypadku takiego snu warto przeanalizować nasze plany i zamierzenia – należy je przemyśleć i zastanowić się, czy są one realne i możliwe do spełnienia.

Bardzo ważnym elementem snu są również warunki zewnętrzne, w jakich znajduje się wózek. Jeżeli jest to środek dnia, a dodatkowo pogoda jest piękna, to nie ma wątpliwości, że jest to dobry, pozytywny sen. Oczywiście przeciwieństwo pięknych warunków panujących we śnie będzie złym omenem. Jeżeli śnimy o wózku, a akcja naszego snu dzieje się w nocy lub w czasie deszczu czy burzy, musimy przygotować się na dosyć poważne problemy, z którymi w niedługim czasie będziemy musieli się zmierzyć.

Jaki wybrać wózek? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Tabletki we śnie – jak rozwiązujesz swoje problemy?

Sennik: bezdomny. Znaczenie snu, symbolika bezdomnych

Sen o śniegu – jak powinniśmy go interpretować?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości