Horoskop

Sennik "ucieczka". Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. AMR Image/Getty Images

Kiedy śnimy, że przed kimś uciekamy, budzimy się pełni skrajnych emocji. Sen o ucieczce kojarzy się z zagrożeniem. Sennik mówi, kiedy ucieczka jest dla nas przestrogą.

Jak podaje sennik, uciekać przed kimś to, na równi ze snem o spadaniu, najczęstszy motyw senny. Ucieczka nieodzownie wiąże się z niebezpieczeństwem, czymś, co nam zagraża. Według tego, co mówi sennik, sen, w którym trzeba uciekać przed kimś oznacza chęć uniknięcia czegoś złego bądź też negatywne przeczucia. Kiedy śnimy, że ktoś nas goni, może to być człowiek, lub zwierzę. Każdy sen będzie przebiegał inaczej i na różne szczegóły powinniśmy zwrócić uwagę. Im więcej detali jesteśmy sobie w stanie przypomnieć rano, tym większe prawdopodobieństwo, że interpretacja snu będzie lepsza.

Sennik. Uciekać przed kimś – znaczenie ogólne

Uciekanie według sennika pojawia się w snach najczęściej. Pierwsze mogą wystąpić już w dzieciństwie. Chociaż są tak powszechne, nigdy nie pojawiają się bez powodu i zawsze płynie z nich jakieś przesłanie. Jeżeli nawet nie zerkniemy do sennika i nie sprawdzimy, co oznacza uciekanie przed kimś , to powinniśmy się zastanowić nad tym, czy w rzeczywistości nie chcemy uciec od czegoś lub kogoś. Być może już sama analiza naszej osobistej sytuacji będzie wystarczająca.

Sennik podkreśla, że kiedy musimy uciekać , zwłaszcza przed kimś, kogo znamy, powinniśmy zachować ostrożność i dobrze się nad tym zastanowić. Według sennika , uciekać przed kimś bliskim to również metafora, że się od siebie oddalamy. To też przestroga przed brakiem zaangażowania, czy nawet porzuceniem. Śnić możemy o ucieczce z pracy, a to z kolei oznacza, że nasz organizm jest przemęczony i potrzebuje odpoczynku. Ucieczka , jak podaje sennik , często ma podobny schemat, wzbudza wiele emocji, a po przebudzeniu możliwe jest odczuwanie niepokoju.

Zobacz też: Czego pragną kobiety według horoskopu? Zdradza astrolog Merkurja! >>>

Sennik. Ucieczka przed wojną

Wojna symbolizuje różnego rodzaju konflikty. Podobne znaczenie ma w naszych snach. W senniku wojna i nasza ucieczka przed nią mogą odzwierciedlać nasze poczucie braku bezpieczeństwa albo konflikty mające miejsce na różnych płaszczyznach naszego życia. Sen o ucieczce przed wojną wcale nie musi dotyczyć starcia zbrojnego. To może być ostrzeżenie przed chorobą, czy trudnościami finansowymi. W porównaniu z innymi snami o uciekaniu, sen o wojnie pojawia się sporadycznie.

Sen o ucieczce przed mordercą

Częściej niż o ucieczce przed wojną śnimy, że goni nas morderca. Sennik informuje nas, że ucieczka przed mordercą wcale nie ostrzega nas przed tym, że ktoś planuje pozbawić nas życia. Znaczenie snu dotyczy naszej obawy przed konsekwencjami. Mamy zmierzyć się z problemami, bo przez paraliżujący nas strach, zaczynają się nawarstwiać. Tłumaczenie zawarte w senniku mówi, że kiedy musimy uciekać przed zabójcą , dostajemy ostrzeżenie, a nie przepowiednię, więc możemy uniknąć przykrości.

Zobacz też: Baran – jak wygląda horoskop dla tego znaku? >>>

Sen o pomaganiu w ucieczce

Jednym z częstszych motywów sennych jest pomoc w ucieczce. Jak czytamy w senniku , możliwe, że jest to odzwierciedlenie naszych obaw związanych z udzielaną pomocą, szczególnie tą, jakiej udzielaliśmy w ostatnim czasie. Sen o ucieczce takiego rodzaju jest nieraz mylnie interpretowany, bo w jego przypadku chodzi zarówno o błahostki, jak i poważniejsze problemy. Dlatego musimy się zastanowić, kto w naszym śnie się pojawia. Niestety trzeba się liczyć z tym, że sennik ostrzega, iż pomaganie w ucieczce może się dla nas wiązać z cierpieniem.

Sennik a ucieczka z więzienia i przed policją

W naszym śnie możemy uciekać z więzienia, z dużymi pieniędzmi, może ścigać nas policja lub mafia. Dla nas sen o ucieczce w takim ujęciu będzie kojarzył się z jakimś przewinieniem, działaniem poza prawem. A jak sennik interpretuje tego rodzaju ucieczkę? Jeżeli śnimy, że uciekamy z pieniędzmi, znaczenie snu jest determinowane tym, do kogo one należą. Pieniądze należące do kogoś stanowią przestrogę, że ktoś chce nas oszukać. Natomiast, gdy widzimy, że ktoś ucieka z naszymi pieniędzmi, w przeszłości już coś straciliśmy albo tracimy obecnie. W przypadku, kiedy sen o uciekaniu dotyczy więzienia, wróży nam nadchodzącą okazję, umożliwiającą uzyskanie wolności osobistej. Sennik mówi, że ucieczka przed policją zwiastuje, że coś lub ktoś popsuje nasz humor, a ścigająca nas mafia symbolizuje nowe wyzwania, jakie przed nami staną.

Sennik. Ucieczka przed zwierzętami lub kataklizmem

Kolejne motywy, jakie śnią się dość często to te, w których nie uciekamy przed kimś, ale przed czymś. Ucieczka przed zwierzętami to, zdaniem sennika , odzwierciedlenie strachu przed ludźmi, których uważaliśmy za przyjaciół. Sen o ucieczce przed lawiną, powodzią albo innym kataklizmem to przestroga przed poważnymi kłopotami. Najczęściej w tym przypadku problemy są na tyle duże i długotrwałe, że łatwo możemy sprecyzować, do czego dokładnie odnosił się sen.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości