ucieczka

    ucieczka

    Agnieszka Boruta jest znaną polską choreografką i tancerką. Dopóki nie opublikowała swojego nagrania w mediach społecznościowych, nikt nie wiedział, jaką traumę niesie. Bo przecież ucieczka z domu publicznego to nie jest temat rozmowy przy kawie czy lampce wina. W ramach cyklu "Siła jest kobietą" zgodziła się powrócić wspomnieniami do tamtych wydarzeń. Posłuchajcie ważnego kobiecego głosu – ku przestrodze.

    Na Białorusi coraz częściej słychać głosy sprzeciwu wobec reżimu Łukaszenki. Opozycjoniści - zarówno Polacy jak i Białorusini - coraz częściej poddawani są represjom i muszą uciekać z kraju. Na jaką pomoc w Polsce mogą liczyć uchodźcy? O tym opowiedzieli nam Marina Leszczewska, która pomaga Białorusinom w Polsce oraz dziennikarz Sławomir Sierakowski.

    Rosjanie skazali tego Francuza na 15 lat, a jemu udało się uciec z Syberii do Francji. Oto historia Yoanna Barbereau, który był dyrektorem Instytutu Języka Francuskiego w Irkucku. Mieszkał tam ze swoją ze swoją żoną i córką. Z komputera Yoanna Barbereau zostały opublikowane na rosyjskim forum dla matek zdjęcia rzekomo pornograficzne. Został aresztowany, pobity i wysłany na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Dlaczego Barbereau twierdzi, że padł ofiarą spisku rosyjskich służb specjalnych? Co dalej się wydarzyło? Jak dziennikarz Marcin Sawicki trafił na tę historię? Zobaczcie rozmowę Marcina Sawickiego z Francuzem, któremu udało się uciec z Syberii.

    Air joga to joga w powietrzu. Czerpie z tradycyjnej jogi, udziwniona pierwiastkiem amerykańskim. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak się wisi, fruwa i robi dobrze!