Horoskop

Sen o opętaniu może wróżyć spore problemy

Horoskop

kampee patisena/Getty Images

Zgodnie z religijnymi wierzeniami o opętaniu możemy mówić, jeśli ciałem człowiekazawładnie demon lub duch. Wówczas działania takiej osoby kierowane są przez bliżejnieokreślone indywiduum. Straszne, prawda? A co, jeśli motyw opętania pojawi się we śnie?

Opętanie na jawie może być postrzegane także jako atak choroby psychicznej. To bardzo niejednoznaczna kwestia i taka pozostaje również w senniku. Podana tam interpretacja opętania nie jest zbyt rozbudowana. Nie odpowiada na wszelkie wątpliwości związane z marzeniami sennymi, w których pojawia się motyw opętanie. Warto więc dokładnie sprawdzić, w jaki sposób sennik odnosi się do takiego snu.

O czym świadczy sen o opętaniu?

Czasami pojawiający się sen o opętaniu przez demona może świadczyć o pierwszych symptomach problemów psychicznych . W przypadku nawracających marzeń sennych tego typu lepiej skonsultować się z lekarzem, by rozwiać pojawiające się wątpliwości. Tym, co jeszcze sugeruje sennik w przypadku opętania, jest powrót do obsesji lub urojeń, z którymi osoba śniąca ma do czynienia na jawie. Jeśli coraz bardziej intensywnie dają o sobie znać również we śnie, warto porozmawiać o tym ze specjalistą.

Jednak sen o opętaniu niekoniecznie musi oznaczać pogłębiające się problemy psychiczne. Według wierzeń takie działania demona powodują całkowite ubezwłasnowolnienie człowieka, dlatego taki sen może być oznaką uzależnienia od drugiej osoby, pewnej bezradności wobec wydarzeń z życia śniącego lub wręcz niskiej samooceny.

Sennik: różne rodzaje opętania

Jak podaje sennik, opętanie może również oznaczać zbyt duże "naginanie się" do norm regulujących życie, co ma na osobę śniącą autodestrukcyjny wpływ. Pora więc odrzucić kanony!

Tym bardziej że w kolejnej interpretacji sennik idzie nieco dalej, podając znaczenie snu, w którym widać inną osobę opętaną . Tego rodzaju wizja sugeruje, że śniący ma problemy z akceptacją odmienności u innych osób i przyda się mu nieco więcej tolerancji. Inna interpretacja jest nieco bardziej zachowawcza. Zobaczyć kogoś opętanego – to marzenie senne oznacza, że na jawie mamy do czynienia z bardzo nieprzyjemnymi osobami. Złą wróżbą jest również sen o osobie opętanej przez demona pojawiającej się w domu śniącego. Według sennika oznacza to, że jeden z bliskich traci zmysły, ale jeszcze o tym nie wie.

Walka z demonem – co mówi sennik?

Jeśli osoba śniąca na jawie żyje w stresie, tłumi własne potrzeby, we śnie może odreagowywać tę sytuację. W taki sposób sennik tłumaczy pojawiającą się w snach walkę z demonem . Zła istota jest wówczas synonimem wewnętrznych konfliktów trapiących osobę śniącą. Może też odnosić się do pogłębiającego się poczucia winy i narastającego niepokoju oraz kontaktów z nieodpowiednimi ludźmi. Ale uwaga: według sennika często powtarzające się sny o walce z demonem mogą być oznaką narastających zaburzeń osobowościowych . Z takich problemów lepiej nie żartować. Warto postarać się o szybką konsultację ze specjalistą.

Istnieje także interpretacja snu o walce z demonem, zgodnie z którą taki motyw można uznać za dobry znak. Jeśli więc pojawia się walka z demonem, prawdopodobnie śniący jest dla siebie zbyt surowy i, krótko mówiąc, trzeba czasami odpuścić.

Kiedy we śnie demona widać gdzieś w oddali, oznacza to, że śniący jest kuszony. Warto się oprzeć tym pokusom, nawet jeśli nie będzie to proste.

Dziecko z piekła rodem to nie jest wcale rzadki widok w marzeniach sennych i niekoniecznie oznacza małego urwisa. Również w senniku znalazło się miejsce dla motywu opętanego dziecka . Jego widok we śnie może oznaczać dla śniącego bezmiar smutku i bardzo bolesnych wątpliwości.

Opętanie przez Szatana według sennika

We śnie może pojawić się również najważniejszy z demonów, czyli Szatan we własnej osobie. Według sennika zwykle oznacza to przestrogę przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji. Warto potraktować to marzenie senne jako ostrzeżenie przed prowadzącymi na złą drogę pokusami.

Czasami też Szatan jest synonimem dobrej zabawy i rozrywki. Ale uwaga, opętanie przez Szatana we śnie może świadczyć o tym, że namiętność ma wielki wpływ na życie śniącego, jednak przez brak rozwagi grozi mu zguba . Lepiej więc potraktować tego demona pojawiającego się we śnie jako ostrzeżenie, niż skończyć marnie z powodu własnej namiętności.

Jeżeli Szatan pod postacią pięknej kobiety kusi śniącego, sen odzwierciedla wyrzuty sumienia dotyczące nieuczciwie zgromadzonego majątku. Jeśli we śnie demon szarżuje na osobę śniącą, może to wróżyć rychłe konflikty i kłótnie z bliskimi osobami.

Walka z Szatanem również skazana jest na porażkę i oznacza klęskę biznesowych przedsięwzięć. Dobrą wróżbę stanowi dopiero śmierć Szatana we śnie, która oznacza, że istnieje szansa na odmianę w życiu i poznanie dobrych, moralnie zrównoważonych osób.

Zobacz wideo: Walka z opętaniem

Zobacz także:

Mroczna osobowość – nietoperz we śnie

Panowie uchodzą za wiecznych "Piotrusiów Panów", a panie za trzpiotki. Jaka jest prawda o Bliźniętach?

Po czym poznać dobry horoskop? Merkurja ostrzega: "Znam przypadki, że horoskop wymyśla ten, kto się spóźnił do redakcji"

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości