Horoskop

Co według sennika oznacza sen o torcie: czekoladowym, weselnym lub urodzinowym

Horoskop

Aktualizacja:
Tort
Madiha Ali/Getty Images

Tort widziany we śnie sennik często interpretuje jako zapowiedź celebracji ważnego wydarzenia, zwłaszcza w życiu śniącego lub bliskich mu osób. Czasem sen o torcie może być też symbolem udanych relacji międzyludzkich, w tym przyjemnego spotkania z bliskimi.

Nieco inne znaczenie może mieć natomiast krojenie tortu lub wręczanie go w prezencie – uchodzi to za zły omen. Inaczej mogą być także interpretowane sny o różnych typach tortu, np. o torcie weselnym lub czekoladowym. Jak więc sennik interpretuje sny o tym wyjątkowym wypieku?

Sen o torcie według sennika – sukcesy i celebracja

Tort kojarzony jest przede wszystkim ze świętowaniem sukcesów i z ważnymi uroczystościami, np. ślubem, a także miłymi spotkaniami z przyjaciółmi i rodziną. Tort to doskonały sposób na uczczenie wyjątkowej okazji. Dlatego właśnie motyw ten, jeżeli pojawia się we śnie, przez sennik interpretowany jest jako dobry znak. Ujrzenie tortu w marzeniu sennym to często zwiastun przyjemnego spotkania ze znajomymi lub rychłego nadejścia sukcesu, np. w życiu zawodowym, choć niekiedy również i prywatnym. Jednym z częstszych znaczeń jest choćby awans w pracy. Z kolei otrzymanie tortu to, według sennika, oznaka nadchodzącej miłej niespodzianki w realnym życiu, bardzo często zupełnie nieprzewidzianej.

Według sennika sen o kupowaniu tortu zapowiada zdobycie uznania w szerszym gronie, np. wśród współpracowników. Jeden sukces może przynieść za sobą również kolejne, dlatego zdecydowanie jest to pomyślna wróżba. Z kolei otrzymanie tortu symbolizuje znalezienie się w niedługim czasie w centrum uwagi, najczęściej w pozytywny sensie.

Jedzenie pysznego, słodkiego tortu, to z kolei oznaka szczęścia i pomyślności, które powinny wkrótce nadejść. Być może uda się uzyskać awans, znaleźć lepsze mieszkanie, poznać miłość życia lub nawet wygrać na loterii? Jeśli natomiast we śnie śniący zjada tylko jeden kawałek, na jawie czeka go po prostu miło spędzony czas. Pieczenie tortu we śnie to z kolei wróżba wyjątkowo udanego związku, zwykle małżeństwa. Nadejście szczęśliwej miłości sennik wiąże również ze snem o zamawianiu tortu, zwłaszcza tego wyjątkowo dużego.

Znaczenie snu o torcie może się nieco różnić także w zależności od tego, jakiego typu wypiek pojawia się w danym marzeniu. Tort weselny sennik interpretuje jako nadchodzące wielkimi krokami ważne, a może nawet przełomowe, wydarzenie w życiu śniącego. Tort czekoladowy widziany we śnie oznacza z kolei uzyskanie dobrej opinii w najbliższym gronie, co może przynieść pewne interesujące propozycje. Tort z owocami to zapowiedź miłego, aczkolwiek niespodziewanego wydarzenia w życiu. Tort orzechowy oznacza poczucie dumy z samego siebie i świętowanie sukcesu. Tort urodzinowy zwiastuje z kolei nadejście szczęśliwego czasu w życiu. Może to oznaczać zarówno większe, jak i mniejsze zmiany, w tym osiągnięcie stabilizacji życiowej bądź odwrotnie – prawdziwą życiową rewolucję. Krótko mówiąc: cokolwiek, co jest w stanie uczynić śniącego szczęśliwym.

Negatywne znaczenie tortu według sennika

Choć sen o torcie to, według sennika, najczęściej dobry omen, jego pojawienie się niekiedy może zwiastować również kłopoty. Takie znaczenie może mieć przede wszystkim wizja starego lub zepsutego tortu albo po prostu takiego, który nie smakuje lub nie podoba się śniącemu. Taki sen czasami zapowiada nieszczęśliwe wydarzenia, które mogą zaistnieć w najbliższym czasie. Złym omenem może być również krojenie tortu, które sennik interpretuje jako nadchodzące kłótnie w domu. Tort z odkrojonym kawałkiem może być z kolei zwiastunem nadarzającej się szansy, której śniący nie będzie umiał właściwie wykorzystać. Mając taki sen, warto zatem dokładnie rozglądać się wokół, by nie przegapić okazji.

Zły znak to, według sennika, także sen o rzucaniu w kogoś tortem. Jest to bowiem zwiastun nieprzemyślanych zachowań i decyzji, które mogą przynieść nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego przed podjęciem jakichkolwiek kroków, warto zastanowić się nad nimi kilka razy. Zła decyzja może przynieść dużą stratę, a także nieprzychylność otoczenia.

Co więcej, choć zamawianie toru jest korzystną wróżbą, jego kupowanie to już oznaka pecha. Interpretowane jest bowiem przez sennik jako symbol nieszczęśliwej miłości.

Chociaż według sennika tort może mieć zarówno pozytywną, jak i negatywną symbolikę, jego pojawienie się we śnie niemal zawsze stanowi zwiastun dużych zmian bądź ważnych, choć często zupełnie niespodziewanych, wydarzeń. Z drugiej strony nie można również zbyt mocno brać sobie do serca tego typu snów. Bardzo często ich wytłumaczenie jest znacznie bardziej prozaiczne, wiąże się np. z utrzymywaniem rygorystycznej diety i tęsknotą za słodkim smakiem. Sny często stanowią odzwierciedlenie ludzkiej podświadomości, jeszcze częściej jednak są po prostu odbiciem przeżywanej przez śniącego codzienności, dlatego interpretacje ich symboliki najlepiej przyjmować z przymrużeniem oka.

Poznaj historię Anny Biliki, która po zamknięciu hurtowni odzieżowej zajęła się pieczeniem ciast i tortów.

Zobacz także:

Ze swoim głosem robią cuda. "Jak cię beatbox złapie, to już nie odpuszcza"

Katarzyna Kozłowska i jej samotna wyprawa dookoła świata. "To jest moja szajba"

Olej z konopi indyjskich dla słoni z warszawskiego zoo. "Stawiamy na prewencję"

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości