Horoskop

Sen o torebce damskiej - interpretacja i symbolika

Horoskop

Aktualizacja:
torebka

Jeśli w twoim śnie pojawia się damska torebka, oznacza to, że bardzo zależy ci na zdaniu innych osób. Według niektórych interpretacji sen o torebce zwiastuje nadejście dobrych dni. Istotne jest również to, jaki kolor ma pojawiająca się w marzeniu sennym torba damska.

Torebka damska to jeden z najważniejszych elementów damskiej garderoby. Odgrywa rolę podręcznego schowka i ozdoby, która uzupełnia codzienne stylizacje. W życiu kobiety pełni istotną funkcję, ale jak jest w marzeniu sennym? Interpretacja snu o torebce damskiej zależy od okoliczności, w których się ona pojawia, a także od tego, jaki ma kolor. Co oznacza jej utrata? Czy sen o kradzieży torebki jest zwiastunem złych wiadomości?

Sen o torebce w senniku mistycznym

Sennik mistyczny traktuje torebkę jako symboliczne miejsce odkrywania tajemnic, pragnień i myśli. Często jest oznaką ukrytych uczuć i płonnych nadziei. Odnosząc się bezpośrednio do garderoby kobiecej, może również uchodzić za senny symbol seksualności i namiętności. Inna interpretacja sennika mistycznego traktuje torebkę jako odzwierciedlenie właścicielki, a jej zawartość jest wszystkim tym, czego kobieta potrzebuje do życia. Pakowanie torebki odzwierciedla niespełnione potrzeby. Sennik mistyczny podaje również znaczenie snu o zgubieniu torebki, który wieszczy utratę czegoś ważnego lub popadnięcie w długi. Natomiast kupowanie nowej torebki zapowiada nadejście miłych wydarzeń i niespodzianek, a nawet szansę na awans zawodowy. Przepowiednie mistyczne wskazują także na sen o pożyczaniu torebki damskiej, który należy traktować jako ostrzeżenie przed kłopotami i nieporozumieniem.

Torba damska w śnie – znaczenie podstawowe

Pojawiająca się we śnie torebka damska w podstawowej interpretacji jest symbolem nie tylko skrywanych emocji i potrzeb, lecz także wiedzy na jakiś temat. Natomiast jej zawartość to odzwierciedlenie tego, co pragniemy, a być może nie mamy. Ważna jest również pojemność torebki i to, czy panuje w niej porządek. Torebka, w której panuje chaos, to odzwierciedlenie stanu naszego życia emocjonalnego. Niemożność znalezienia w niej przedmiotów ma przełożenie na rzeczywistość, w której nie potrafimy określić priorytetów. Z kolei model z przegródkami odzwierciedla nasze poukładane życie. Bardzo ważny w interpretacji snu jest również kolor torby.

  • Torebka biała – to zapowiedź zmian i szczęśliwego zakończenia trudnego okresu (problemów w pracy lub nieszczęśliwego związku). Kolor biały w symbolice snów traktowany jest jako znak czystości, doskonałości, prawdy i dobrych wiadomości.
  • Czerwona torebka – jest symbolem namiętności, seksualności i pożądania. To niezwykle kobiecy dodatek do stylizacji, który również we śnie odgrywa bardzo ważną rolę. Zwykle stanowi zwiastun dużych zmian i podejmowania ważnych decyzji, które odmienią los śniącego. Może także wieszczyć powodzenie w miłości i szansę na związek.
  • Czarna torebka – jest przestrogą przed zbyt dużą ilością przytłaczających obowiązków. To również symbol elegancji, klasy i kobiecości, który może zapowiadać zaproszenie na ważną uroczystość.

Śniąc o torebce, warto zwrócić uwagę na to, czy jedynie ją widzieliśmy, czy też zabraliśmy ze sobą. Była nasza, czy może pożyczona? Sen o noszeniu torebki to wskazówka, byśmy w życiu realnym zwrócili uwagę na ciążący nam balast. Zaległości w pracy, niewyjaśnione problemy, nieporozumienia między bliskimi. Marzenie senne należy potraktować jako wskazówkę naszej podświadomości, że gromadzą się problemy będące dla nas coraz większym ciężarem. Sen o pożyczonej torebce to zapowiedź kłopotów i nieprzyjemności, które będą konsekwencją podjęcia przez nas nieprzemyślanej decyzji. Warto więc to marzenie senne potraktować jako ostrzeżenie. Sen o kradzieży torebki zapowiada porażkę i wstyd, jednak sytuacja ta będzie dla nas pouczająca i wyciągniemy z niej wiele wartościowych wniosków. Natomiast widok wielu torebek w marzeniu sennym wskazuje na nasz wścibski charakter i niepotrzebne zajmowanie się problemami innych.

Senniki interpretują również materiał, z jakiego była wykonana pojawiająca się we śnie torba:

  • torebka skórzana – symbolizuje elegancję i wróży sukces w życiu zawodowym lub prywatnym,
  • torebka foliowa – to wskazówka, że nasze życie wypełnia chaos, który utrudnia podejmowanie dobrych decyzji i zawieranie ciekawych znajomości,
  • torebka papierowa – to symbol przestoju i lenistwa, który należy interpretować jako wskazówkę, że tylko pracą i organizacją osiągniemy zamierzony cel.

Krzysztof Paluch z wykształcenia jest rzeźbiarzem, a na co dzień projektantem torebek.

Zobacz także:

Co oznacza w senniku prezent? Na co wskazuje taki obraz?

Jaką wróżbą jest w senniku stół?

Co oznacza w senniku dentysta?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości